Nii heitis Märt Israel ketas 2011. aastal Daegu MMil.

Foto: KAI PFAFFENBACH / REUTERS / SPORT ATHLETICS
Kergejõustik
25. august 2023 08:13

MMi RETRO, DAEGU 2011 | Märt Israeli neljas koht polnud jama – teda kiitis hõbedamehe Gerd Kanteri isa ja õnnitles Rootsi staar Carolina Klüft

Kergejõustiku maailmameistrivõistlused tähistavad tänavu juubelit – esimesed medalid jagati 40 aastat tagasi. Õhtuleht avaldab Budapesti MMi ajal iga päev ühe põhjaliku ülevaate, mis on seotud Eesti sportlase eduka esinemisega nelja kümnendi jooksul. Taaselustame põnevad mõõduvõtud ja värvikad seigad loo peategelase või sündmuste tulipunktis viibinute mälestuste põhjal.

Meeste kettaheide oli Eesti iseseisvuse taastamise järel koguni kakskümmend aastat meie trumpala. Teenäitajana saavutas säravaid tulemusi Aleksander Tammert, kes võitis nii 2004 Ateena olümpial kui ka kaks suve hiljem Göteborgi EMil pronksi. Gerd Kanteri jättis oma jalajälje paljude tiitlivõistluste poodiumile ning tippspordist taandudes oli tema auhinnakapis 11 suurt medalit!

Kahe legendi tuules liikus kiiduväärselt Märt Israel, kelle tähetund saabus eelmise kümnendi alguses. Augustis 2011 läks ta Daegu MMil viimasel katsel heitepuuri sooviga tõusta neljandalt kohalt pjedestaalile.

Edasi lugemiseks:

Telli Õhtuleht Kirjastuse digipakett ja saad

Vaata võimalusi
  • ligipääsu kogu Õhtulehe tasulisele sisule
  • vähem reklaami
  • jagada lugemisõigust nelja sõbraga
Näita vähem
1 € / kuu9.99 € / kuu
-90%
Telli

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
  • Ühe artikli lugemisõigus
Näita vähem
3.99