Martin Järveoja kannab Rally Estonial spetsiaalse kujundusega kiivrit.

Foto: Mari Luud
WRC
9. juuni 2022 15:35

Martin Järveoja otsib Rally Estoniaks abi (2)

Koos Ott Tänakuga Rally Estonial startiv Martin Järveoja plaanib Lõuna-Eestis kihutada isepärase kiivriga. Selle jaoks korraldab Järveoja koostöös SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondiga heategevusliku joonistusvõistluse, mille võidutöö ta enda kiivrile laseb kanda. Hiljem müüb kaardilugeja kiivri maha ja annetab summa heategevuseks.

„Kiivrile läheb töö, mis kannab kõige paremini mõtet „koos oleme tugevad“. Ralli lõppedes paneb Martin kiivri oksjonile ning oksjonitulu annetab Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi harvikhaigustega laste ravi rahastamiseks,“ seisib Lastefondi Facebooki postituses.

„Harvikhaiguste ravi on ja jääb kalliks, alati. Kuid see ravi on tihti elupäästev ning Lastefondi suur soov on, et ka kõige kaasaegsem ravi ja ravimid jõuaksid Eesti lasteni. Aastas suudab fond aidata ligi 700 last, enam kui 200 neist vajavad igakuist abi. Järjest enam saab fond abipalveid ravimite rahastamiseks, mille aastane hind küündib 200 000 – 300 000 euroni. Heategijate abita kaotavad need lapsed pahatihti kõige väärtuslikuma – elu.

„Mitte ükski laps ei tohiks jääda vajaliku ravita lihtsalt seetõttu, et tema haigus on niivõrd eriline, iga väike inimhing väärib täisväärtuslikku elu. Vähim, mida me ühiskonnana teha saame, on üksteisele abikäsi ulatada ka olukordades, mis näivad lootusetud. TÜK Lastefondi töö on olnud äärmiselt tänuväärne ja ma väga loodan, et koos oma heade toetajatega suudame ka selle kampaaniaga tuua lootuskiire peredele, kes seda vajavad. Koos on lihtsam ja igaüks meist saab aidata. Sellest tulenevalt ka joonistuskonkursi pealkiri „koos oleme tugevad“. Mul on suur au kanda oma kodusel rallil kiivrit, mis on disainitud Lastefondi väikeste imede auks,“ sõnas maailmameister Järveoja.

Postituses on kirjas ka juhised, kuidas konkursil osaleda:

  • Algatuseks prindi A4 formaadile šabloon (selle leiab siit lingilt) Martini tühjast kiivrist.

  • Ja nüüd lase fantaasial lennata – Sina oled kunstnik ja Sina otsustad, mis seostub Sulle konkursi teemaga „koos oleme tugevad“! Lubatud on kõik joonistusvahendid ja stiilid (k.a. graafiline disain).

  • Vanusepiiri ei ole, oodatud on nii suured kui ka väikesed kunstnikud.

  • Pärast kunstiteose valmimist tee sellest pilt ja saada hiljemalt 17.06 kell 12.00 koos oma kontaktandmetega .jpg või .pdf kujul Lastefondi meilikasti: [email protected]. Originaaltöö pane aga turvalisse kohta ootele. Kui just Sinu töö osutub võitjaks, siis peab see originaalkujul disainivõistluse korraldajani jõudma.