Kristjan Rosenberg vigastas põlve heitjate seeriavõistluse esimesel etapil.

Foto: Stanislav Moshkov
Kergejõustik
23. mai 2022, 17:16

KURB: Götzise kümnevõistluseks valmistunud Kristjan Rosenberg peab operatsioonile minema

Eesti kümnevõistluse meister Kristjan Rosenberg valmistus eelmise neljapäevani Götzise võistluseks. Paraku vigastas ta heitjate seeriavõistlusel põlve ja peab operatsioonilauale minema.

„Põlve tuleb opereerida ja terve suvehooaeg jääb vahele,“ ütles treener Art Arvisto õpilane täna Õhtulehele. „Sügisel saan jälle treenima hakata,“ lisas ta.

Mullu Eesti meistrivõistlustel isikliku rekordiga 8299 punkti triumfeerinud Rosenberg valmistus möödunud neljapäeval kella 17 paiku Tallinnas Audentese staadionil heitjate seeriavõistluse etapiks.

„Proovisin odaviske hoojooksu,“ rääkis 28aastane sportlane sündmuste tulipunktis viibinud Õhtulehe reporterile. „Viimasel ristsammul käis paremas põlves raks, mitte päris põlve sees, vaid küljel…“

Samas ütles Rosenberg, et kolmapäeval kuulis ta veel üht halba uudist. „Olen põdenud mononukleoosi,“ avaldas ta delikaatsed terviseandmed, mis selgusid pärast vereproovi analüüsimist. „Seepärast ma ei jaksanudki hooaja esimesel kümnevõistlusel Grossetos 400 meetrit joosta. Väsimus oli sees, aga nüüd hakkas seis juba paremaks minema.“

Jala närvikahjustuse tõttu pidi Götzise võistlusest loobuma Karel Tilga, kelle isiklik rekord on 8484 punkti. Austrias astuvad Eesti meestest areenile Maicel Uibo, Risto Lillemets ja Hans-Christian Hausenberg.