Rein Taaramäe.

Foto: AP/Scanpix
Jalgrattasport
17. august 2021 18:41

Lõpu eel kukkunud Taaramäe säilitas Vuelta liidrisärgi (2)

Hispaania velotuuri neljas, 164 km pikkune etapp kulges enamasti lauskmaal ja nagu arvata võis, lõppes grupifinišiga. Esikoha napsas hollandlane Fabio Jakobsen (Deceuninck-Quick Step), kuid punase liidrisärgi säilitas Rein Taaramäe (Intermarché–Wanty–Gobert Matériaux), kes elas üle ka ärevad hetked, kui sattus enne lõppu kukkumisse.

Jakobsenile järgnesid lõpusprindis prantslane Arnaud Demare (Groupama-FDJ) ja taanlane Magnus Cort Nielsen (EF Education-Nippo). Kukkumise tõttu ratast vahetanud Taaramäe veeres finišisse peagrupi selja taga, kuid et kukkumine leidis aset vähem kui kolm kilomeetrit enne lõppu, sai eestlane kirja peagrupiga sama aja.

Üldarvestuses muutusi ei toimunud. Eilse esikohaga liidrisärgi enda selga saanud Taaramäe edestab prantslast Kenny Elissonde'i 25 ja sloveenist suurfavoriiti Primož Rogličit 30 sekundiga. Taaramäele kuulub ka mägedekuninga täpiline särk. Tundus, et meie mees pääses kukkumisest õnneks ka suuremate vigastusteta, sest üldliidrina poodiumile astudes tõstis ta igal juhul pöidla püsti.

Homme on Vueltal kavas 184,4 km pikkune samuti lauskmaa etapp.