Foto: Erakogu
Tööelu
2. veebruar 2024 11:00

JURIST ANNAB NÕU | Mida teha, kui tööandja nõuab lisatööd? (1)

Tööandja saab nõuda selle töö tegemist, milles on töölepingus kokku lepitud. Kui töölepingus on märgitud ametikohaks näiteks sekretär, siis pole tööandjal õigust nõuda ilma kokkuleppeta näiteks raamatupidamise tegemist. Kui raamatupidamise tööülesannetes lepitakse siiski ajutiselt või alaliselt kokku, on mõistlik vormistada see püsival kujul, kirjalikult või e-kirja teel.

Tööandjal ei ole õigust nõuda ka kokkulepitud tööaega ületava töö tegemist. Töölepingu seaduse § 44 lõike 1 kohaselt võivad tööandja ja töötaja kokku leppida, et töötaja kohustub tegema tööd üle kokkulepitud tööaja (ületunnitöö). Ent ka ületunnitöös tuleb kokku leppida ja tasustada see töö 1,5-kordselt või anda selle asemel töötajale vaba aega.

Edasi lugemiseks:

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
3.99