LEHTE PEAB LUGEMA! Optimistid näevad taararingis ka positiivset: see hoiab keha vormis, ent pakub mõnikord midagi ka vaimule, nagu pildilt näha.Foto: Vallo Kruuser / Delfi Meedia
Inimesed
20. november 2023 07:52

50 000 INIMEST VAESUSES. Koduta mees: „Kui sul pole tööd, pole sul raha, ja kui sul raha pole, ei saa omale elamispinda. Kui pole elamispinda, ei võeta tööle.“ (12)

„Ma ei jõudnud enam üüri maksta, omanik muudkui tõstis hinda ja palk oli nii väike. Mul oli vaja ju endale süüa ka osta. Siis ei jätkunudki seda raha enam. Mind tõsteti koos asjadega tänavale ja teha polnud midagi. Minna polnud kuhugi,” räägib Pärnu kodutute varjupaiga elanik.

Kui kohtad tänaval kodutut, kes on pesemata, tal on kirbud ja täid, tal ei ole hambaid suus ning tema riided on määrdunud ja roojased, siis on see ehtne näide sellest, kuidas inimesel on tekkinud õpitud abitus seoses ettearvamatus ja ebastabiilses keskkonnas (tänaval) elamisega ning seda olukorda ei suuda nad enam kontrollida. Seetõttu hakkavad nad uskuma, et selline elu on normaalne ning neil puudub jõud ja tahtmine muutuda.

Edasi lugemiseks:

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
3.99