Sisuturundus
4. oktoober 2023 11:25

Bigbanki uue säästuhoiusega on raha vaba samal ajal, kui teenid 2,5% intressi

Soovid oma säästudelt pangas turvaliselt intressi teenida, aga ei taha raha pikemaks ajaks kinni panna? Bigbanki uus säästuhoius laseb sul teenida intressi 2,5% aastas ja samas seda raha koos juba teenitud intressidega kolmepäevase etteteatamisega kasutada.

Bigbank Eesti juhi Jonna Pechteri sõnul on Bigbanki uus säästuhoius välja töötatud selleks, et pakkuda klientidele atraktiivset lahendust, mis ühendaks võimaluse teenida oma hoiusele normaalset intressi, kuid mitte panna oma raha pikemaks ajaks tähtajalise hoiuse alla kinni. „Tähtajalisele hoiusele või muudesse instrumentidesse ei ole alati võimalik raha panna, kuna keerukates majandusoludes võib tekkida vajadus neid sääste kasutada. Nii seisabki enim Eesti eraklientide raha suurtes universaalpankades arveldus- ehk nõudmiseni kontodel, millelt enamasti ei maksa pangad märkimisväärset intressi. Bigbanki säästuhoius annab võimaluse ka sellelt rahalt intressi teenida,“ selgitas Jonna Pechter. 

Bigbanki uudse säästuhoiuse puhul saab klient kolmepäevase etteteatamisega vajadusel kogu oma raha ilma mingite lisakuludeta välja võtta, kaotamata seejuures ka seni teenitud intresse.  Võrreldes tähtajalise hoiusega pole kliendil ka muret parima pakkumise saamisega – kui intressid tõusevad, siis kõigile korraga, võrdselt ja automaatselt ning klient ei pea omalt poolt midagi tegema. Säästuhoiuse avamisega Bigbankis ei kaasne ühtegi teenustasu ega kulu kliendile ega ole ka kehtestatud hoiuse avamiseks miinimumsummat.

Nagu kõik pangahoiused Eestis on ka Bigbanki säästuhoius kuni 100 000 euro ulatuses kindlustatud riikliku Tagatisfondi poolt: täpsem info Tagatisfondi kodulehel. Fondi põhireegel on lihtne – igal hoiustajal on igas pangas kaitstud kuni 100 000 euro väärtuses hoiuseid, kusjuures see summa võib sisaldada ka seni teenitud ja veel välja maksmata intresse.

Juba esimese nädalaga paigutasid Eesti inimesed enam kui miljon eurot Bigbanki pakutavale uut tüüpi paindlikule säästuhoiusele. „Rahal on täna hind ja see hind ei ole üldse mitte odav. Seega peab iga inimene endalt küsima, kas tema säästud seisavad niisama või teenivad parimat võimalikku tootlust,“ kommenteeris Bigbank Eesti juht Jonna Pechter, kelle sõnul on uut tüüpi säästuhoiuse kiirest edust võimalik järeldada vaid seda, et Eesti inimeste rahatarkus on selgelt tõusuteel.

„Veidi üle kolmandiku ehk 36% kõigist avanädala hoiustajatest olid vanuses 26-35 aastat, mis näitab just nooremate inimeste hoolsust oma säästudega ümber käimisel,“ rääkis Pechter, kelle sõnul oli lõviosa ehk 92% avanädalal säästuhoiusega liitunuist eraisikud, kuigi sarnaste tingimustega toodet hakkas Bigbank äsja pakkuma ka ettevõtetele, kes oma vabu vahendeid nii-öelda nõudmiseni kontol soovivad teenima panna.

Bigbank pakub säästuhoiust Saksamaa, Austria ja Hollandi turgudel juba 2020. aasta algusest. Toode on klientide hulgas populaarne ja saanud hulgaliselt positiivset tagasisidet kui hea võimalus teenida vaba raha eest palju paremat intressi, kui pakuvad „kodupangad“. Käesoleva aasta maist pakub pank säästuhoiuse toodet ka Soome turul.

Poolaasta lõpu seisuga oli Bigbanki hoiuste portfell kokku 1,6 miljardit eurot, kusjuures säästuhoiuste maht moodustas sellest 721 miljonit eurot, kasvades viimase kuue kuuga 94 miljoni euro võrra (+15%). 

Tegu on antud pangahoiuse toote Eesti turu parima intressiga seisuga 20. september 2023, intress võib jooksvalt muutuda.

Tähelepanu! Tegemist on finantsteenusega. Enne lepingu sõlmimist tutvuge hoolikalt teenuse tingimustega kodulehel www.bigbank.ee ja vajadusel konsulteerige asjatundjaga.