Sisuturundus
14. september 2023 14:13

Jätkusuutlikkus töötajate vormiriietuse vallas – kuidas seda saavutada?

Kuna Euroopa roheline kokkulepe on jõustunud ja paljud ettevõtted on hakanud püüdlema oma äritegevuses ringmajanduse põhimõtete kasutuselevõtu poole, pöörab üha enam ettevõtteid oma töötajate vormiriietusega varustamisel tähelepanu jätkusuutlikkusele. Baltikumi suurtele lennufirmadele, telekomidele ja teistele ettevõtetele vormirõivaid tarniva ettevõtte Youniformer sõnul on sadade töötajate jätkusuutlik riietamine võimalik, kui rakendada vastutustundlikku suhtumist kangatarnijate valikusse, ranget taaskasutusstrateegiat ja pühendumist rõivaste uuendamisele, mitte äraviskamisele.

Vastutustundlik lähenemine tootmisprotsessidele

Tekstiilitööstus on üks maailma saastavamaid tööstusharusid, mistõttu on töötajate vormirõivad paratamatult nende valdkondade hulgas, millega ettevõtted peavad oma ESG- ja jätkusuutlikkuse strateegiate väljatöötamisel ja elluviimisel arvestama. Youniformer aitab oma klientidel selle probleemiga tegeleda, võttes enda kanda osa nende jätkusuutlikkusest tulenevatest kohustustest ja rakendades ringprotsessi. Ettevõtte tegevjuhi Edita Šekštelienė sõnul ühendab Youniformer oma tegevuses sotsiaalse vastutuse ja keskkonnakaitse.

„Olles teadlikud oma valdkonna keskkonnamõjudest, oleme pühendunud oma tegevuses võimalikult paljude parimate tavade juurutamisele. Seetõttu rakendame jätkusuutlikkuse põhimõtteid juba esimestest sammudest – alates meie partnerite valikust kuni katseteni anda kasutatud vormirõivastele teine elu,“ ütles Šekštelienė.

Youniformer kasutab vormiriietuse valmistamisel Euroopas toodetud kangaid ja ostab neid ainult usaldusväärsetelt tootjatelt. Tarnijate valikul on olulisteks kriteeriumiteks õiglased töötingimused ja kvaliteet. Eriline tähelepanu on suunatud ka pakendamisele, kasutades ümbertöödeldavaid materjale või korduvkasutatavaid rõivakotte, samuti pakkematerjale igal võimalusel uuesti kasutusse võttes. Ja lõppkokkuvõttes kasutab Youniformer oma tootmisprotsessis rohelise sertifikaadiga energiat.

Kõige keskkonnasõbralikum valik on kvaliteet

Ettevõtte tegevjuhi sõnul näitab praktika, et ettevõtted uuendavad oma vormiriietust iga kahe aasta tagant. Youniformer hindab koos klientidega vormiriietuse seisukorda ja aitab neil otsustada, kas on vaja toota uut vormiriietust või piisab olemasoleva värskendamisest. Esinduslikkuse kaotanud vormirõivad ei lähe prügikasti. Youniformer saadab taaskasutuseks sobimatud vormirõivad ümbertöötlusse, teised aga annetatakse mittetulundusühingutele, kes hoolitsevad selle eest, et riided jõuaksid vähekindlustatud inimesteni.

„Kõige olulisem põhimõte jätkusuutlikkuse tagamiseks on siiski kvaliteetsete kangaste valimine. See pikendab vormiriietuse elutsüklit ja säästab mitte ainult meie klientide raha, vaid ka loodusvarasid. Oleme korduvalt näinud, et kvaliteetsete kangaste abil on paljudel juhtudel võimalik vältida täiendava vormiriietuse tootmise vajadust,“ kommenteeris Šekštelienė.

Kui jätkusuutlikkus ja mugavus ühilduvad

Youniformeri meeskond usub ühtlasi, et töörõivaste jätkusuutlikkust ei määra mitte ainult tootmise käigus tehtud valikud, vaid ka vormiriietuse hooldus. Seetõttu annab ettevõte oma klientidele nõu, kuidas kõige paremini vormiriietuse eest hoolitseda ning pakub igakülgset hooldusteenust.

„Meie kliendid ei pea muretsema soovimatute või väsinud vormirõivaste pärast. Soovimatud lühikest aega kantud vormirõivad tagastame oma lattu, kust ettevõte saab need vajadusel tasuta ära tuua. Oleme selle protsessi digitaliseerinud, nii et kliendi esindajad saavad jälgida oma laoseisu virtuaalses laos, tellida mugavalt uusi vormiriideid või saada tagasi vanu renoveeritud vormiriideid,“ ütles Šekštelienė.

Olles ligi 15 tegevusaasta jooksul tootnud vormirõivaid kümnetele ettevõtetele, tutvustab Youniformer regulaarselt klientidele kõigis Balti riikides tekstiilitoodete ringluse ja jätkusuutlikkuse põhimõtteid. Šekštelienė rõhutas: „Me näeme suuri muutusi ja edusamme selles, kuidas ettevõtted jätkusuutlikkusele lähenevad. Kuid kõige rohkem rõõmustame selle üle, et ettevõtted ei näe jätkusuutlikkuse kohustusi enam koormana – meie puhul tähendab jätkusuutlikkus ka mugavust.“

Vormiriietus loob ettevõttes töötavate inimeste vahel ühtsustunnet ja jätab professionaalse mulje. Ka atraktiivsus on see, millega paljud vormirõivaste kandjad igapäevaselt kokku puutuvad – küll nemad juba teavad.

Youniformer pakub vormirõivaid lennufirmadele, pankadele, kaitseagentuuridele ja paljudele teistele organisatsioonidele, laienedes praegu terves Baltikumis.

Rohkem infot: https://www.youniformer.com/en/