Foto: Kollaaž (erakogu, Skorzewiak / Alamy / Vida Press)
Raha
28. juuli 2023 08:12

AASTAGA 120 000 KELMIDE KUKRUSSE! Rängalt tüssatud Aivar: „Tundus, et nüüd on maailmalõpp.“ (14)

„Olen ikka portsu otsas,” tunnistas Aivar Rea, kui mõistis, et on sattunud investeerimiskelmide lõksu. Kelmid olid teda suutnud aasta aega lubaduste ja ilusate summade näitamisega lõa otsas hoida. Võlgu oli mehel aga juba 120 000 euro ringis.

Aivar Rea hakkas investeerimisvõimalusi otsima 2019. aastal, kui tema asutatud remondiettevõtte töömaht vähenes. Ta registreeris ühel reklaamitud investeeringutega tegeleval veebilehel oma e-posti aadressi, kust temaga ka ühendust võeti. Sealt kõik käima läkski.

„Esimesed tuhanded laenasin ettevõtte kontolt ja edasised juba Skype'i kaudu juhendamisel laenukontoritest nagu Bondora ja Omaraha,” meenutab ta. Kelmid selgitasid, kuidas kanda raha krüpto vahetusportaali kaudu börsiplatvormile ning seejärel soovitati, mida osta ja jälgida. Aivarile jättis see legaalse investeerimise mulje.

Kui tekkisid suuremad kahjumid, siis teda rahustati, et raha saab tagasi, kui teha kindlustus. Kuna kindlustuse jaoks tuli kontole raha juurde kanda, siis pidi Aivar tuttavatelt laenu võtma.

Edasi lugemiseks:

Telli Õhtuleht Kirjastuse digipakett ja saad

Vaata võimalusi
  • ligipääsu kogu Õhtulehe tasulisele sisule
  • vähem reklaami
  • jagada lugemisõigust nelja sõbraga
Näita vähem
1 € / kuu9.99 € / kuu
-90%
Telli

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
  • Ühe artikli lugemisõigus
Näita vähem
3.99