Foto: Daisy Lappard
Inimesed
3. november 2023 12:19

Artikkel ilmus esmakordselt 10.05.2017

ÕL ARHIIV | Kaia Iva: „Väljakutse tasub vastu võtta, isegi kui see võib luhtuda.“

Kaia Iva suured samblarohelised silmad on nagu soolaukad, mis suudavad võtta vastavalt vajadusele eri varjundeid. Kui paluda tal peegeldada viimasel ajal lahvatanud emadeskandaali, hakkavad need üsna jõuliselt välke sähvima.

Pärast võitlust raske haigusega suri hingedepäeval 59aastasena õpetaja ja poliitik Kaia Iva. Õhtuleht avaldab 10. mail 2017. ilmunud artikli.

Viimse lokikeseni väljapeetud ja mõõdukate liigutustega daam on järsku kadunud. „Ma ei suuda seda uskuda!“ Kaia (53) liigutused on korraga teravad ja nurgelised. Need nädalad pole olnud talle lihtsad, ometi tunneb naine muret probleemi üle, mis pole otseselt temaga seotud. Kaia laiutab paraja ärrituse saatel käsi. «Ma võib-olla saaksin aru, et aastakümneid tagasi arvati nii, et naine, kes pole abielus ... Aga nüüd? Midagi on väga valesti läinud. See on väga karm üksteise valestimõistmine. Kõik emad, kes oma lastele pühenduvad ja neid armastusega kasvatavad, on väga head emad. Jah, ma arvan samuti, et perekond isa ja emaga on lapsele parim paik kasvamiseks, aga mul on väga kahju, et selle kauni teema, aasta ema valimise juures solvatakse paljusid emasid, kes hoolivad, armastavad ja pingutavad sageli topelt, et lastele parimat pakkuda.»

Edasi lugemiseks:

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
3.99