LOOM TÕSTAB ENESEHINNANGUT: Koolipsühholoog Kristi Raava sõber Rosin aitab väärika kaasterapeudina laste enesehinnangut tõsta, sotsiaalseid oskusi arendada ja muidki probleeme lahendada.Foto: Daisy Lappard, Eesti looma- ja loodusteraapiakeskus
Inimesed
13. detsember 2018 06:56

Terapeut, kes võtab koolitundi kaasa kana!

Kui meel mustaks muutub ja usaldus inimeste või maailma vastu kaduma läheb, võib kestast välja aidata terapeut, kel abiks koer, kala või ... hoopis kana.

Kui meel mustaks muutub ja usaldus inimeste või maailma vastu kaduma läheb, võib kestast välja aidata terapeut, kel abiks koer, kala või ... hoopis kana.

Spetsialisti töösse loomade kaasamist koolitav ja Tallinna 32. keskkoolis psühholoogi ametit pidav Kristi Raava kinnitab, et nii see on – terapeut võib töötada kasvõi kanadega, kui just need kodulinnud kliendi kapseldumisest välja toovad. Kristi sõnul olekski ideaalne see, et üks spetsialist saaks tööks valida erinevaid loomi-linde. Kliendid on ju väga kirju tausta ja kogemusega. Ühel on tugevam ja emotsionaalsem side lindudega, teisel koertega, kolmandal akvaariumikaladega jne.

"Kui on vaid üks koer või üks kass, pead paratamatult leppima, et osa klientide puhul ei saa teraapiasse looma kaasata. Ja kui klient koera kardab, ei ole ju mõttekas looma ligi võtta. Mida rohkem valikuid, seda enam avaneb aitamiseks võimalusi."

Edasi lugemiseks:

Telli Õhtuleht Kirjastuse digipakett ja saad

Vaata võimalusi
  • ligipääsu kogu Õhtulehe tasulisele sisule
  • vähem reklaami
  • jagada lugemisõigust nelja sõbraga
Näita vähem
1 € / kuu9.99 € / kuu
-90%
Telli

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
  • Ühe artikli lugemisõigus
Näita vähem
3.99