AIME ON LEGEND: Aime aasta on tähenduslik – augustis täitus tal 60. tööaasta, novembris tähistas naine 85 aasta juubelit. „Kursusekaaslased on ammu pensionil,“ naeratab Aime, kes on jätkuvalt ametis Kohtla-Järve polikliinikus asuva BENU apteegi juhatajana.

Foto: Sten Semjonov
Inimesed
7. veebruar 2024 10:21

Taasavaldame tänavu jaanuaris Naistelehes avaldatud artikli.

TEENETEMÄRK 2024 | President tunnustab teenetemärgiga Aime Tolgat, kes on töötanud proviisorina 60 aastat! „Apteegi võlu on isemoodi lõhn ja vaikus.“ (2)

Hiljuti oma 85. sünnipäeva tähistanud Eesti staažikaimal proviisoril Aime Tolgal jookseb 60. tööaasta. „Kui õues on külm ja libe – loen endale moraali. Kui valge kittel saab selga, unustan kohe, kui vana ma olen.“

Kohtlajärvelased on polikliiniku BENU apteegi ristinud Aime-nimeliseks. Töökoht ongi Aimele selge nagu kaks kätt: ta askeldab rohtudega, aitab abivajajaid, toimetab arvutis ja vuristab ladinakeelseid väljendeid. Teda oleks nagu mitu.

Tasane haldjate kuningriik

Aime kohe oskab üllatada. Virve Osila värsid on tema lemmikud. Teiste seas deklameerib ta vähetuntud luuletust rohupoodidest, mis sündis Ida-Virumaa esipoetessil poolenisti Aime palvel. Kaunite värsside muusa oleks justkui proviisor ise, aga naine ütleb tagasihoidlikult, et on täiesti tavaline inimene. Tema elu pole luule, sel on hoopiski romaaniainest.

Aime ema tõi kolmikud lapsed ilmale, aga Aime jäi ainsana ellu. Tüdruk oli sündides tibatilluke, kaaludes vaid 900 grammi. „See oli ime. Mul pidi ikka tugev elutahe olema. Äbarikust sai inimene tänu suurele emaarmastusele ja hoolele. Seda armastust olengi kogu elu jaganud.“

Edasi lugemiseks:

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
3.99