TERVES VAIMUS TERVE KEHA: Heili Vaus-Tamme „Seitsme surmapatu“ kontsert-mõtterännakute sarjas tegutseb moderaatorina endine prokurör Steven-Hristo Evestus.

Foto: Erakogu (Eliisa Rääts)
Inimesed
20. november 2023 16:11

UUS ALGUS: tööandjale tülikaks muutunud naine leidis eneseteostuse ning ühendab nüüd vaimse tervise muusikaga

„Olin tööandjale tülikas,“ põhjendab üritustekorraldaja Heili Vaus-Tamm oma palgatöölt lahkumist. Ent tema kogemus näitab, et ettevõtlikud inimesed saavad alati hakkama: ta võttis ise asja käsile ning korraldab nüüd menukaid kontsert-mõtterännakuid üle kogu Eesti. Uusim pakub võimalust mõtiskleda seitsme surmapatu üle psühholoogias ja kunstiklassikas.

Nii pakkus üks publiku liige välja mõtte, et patt võib tegelikult olla ka positiivse märgiga. Psühhoanalüütik reageeris kohe terminiga „läbitöötatud patt“ - see tähendab, et kui pattu endale teadvustada ja kunsti kanaliseerida, võib see muutuda elu käimalükkavaks, edasiviivaks jõuks ja anda tõuget loomingulisele eneseväljendusele. Lihtne eluline olukord: kui tekib kadedus mõne kolleegi suhtes, kes saab suuremat palka, püüab ehk kadestaja lahendust otsides kas oma töösse rohkem panustada või ametit vahetada. Peaasi, et patuga oma mõttes tegeleme, mitte ei suru seda alateadvusse, kus frustratsioon sünnitab vägivalda enda või teiste vastu.

Edasi lugemiseks:

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
3.99