ÜKS ÕNNEHETK: kuigi Triinu tütar Eevi-Liina sündis väga enneaegsena, siis kosus ta haiglas väga hästi. Kolm nädalat sai Triinu tütre kaisutamist nautida, kuid siis suri kahjuks ta hällisurma.

Foto: Erakogu
Inimesed
13. november 2023 14:43

Hällisurma surnud lapse ema: „Ilmselt unustas Eevi-Liina lihtsalt hingamise ära... Ma ei suutnud pikka aega mõista, kuidas eluga edasi minna.“ (1)

„See toimus nagu vati sees: kiirabiga haiglasse sõitmine, pisarad ja lootuskiir, et ehk saab kõik korda,“ meenutab Triinu Reining oma viienda lapse, pesamuna Eevi-Liina viimast päeva. Saatuse tahtel nägi tilluke tüdrukutirts maailma vaid kolm nädalat.

10. november muutis aga kõike. Eevi-Liina sõi hommikul kella kuue ajal. Ta sõi ilusti kõhu täis ja jäi uuesti magama. Kuna oli hommik, jäin ise samuti tema kõrval magama. Kui ma kella üheksa ajal tütart äratama hakkasin, et teda vastavalt graafikule toita, siis ta enam ei ärganud…“

Triinu teeb rääkimises väikse pausi, sest neli aastat tagasi läbielatud õudusunenägu tuleb uuesti silmi ette. Ärev ema üritas tütart mitmeid kordi äratada, kuid see ei õnnestunud.

Edasi lugemiseks:

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
3.99