IGAVENE SÕPRUS: „Päästekoer on kaaslane, kellega saab minna igale poole – ta on julge, heatahtlik ja hästi sotsiaalne. Tema peale võib alati kindel olla,“ iseloomustab Margot oma kaaslasi. Fotol koos Hollandi lambakoera Roosi ja Šveitsi valge lambakoera Alfixiga.

Foto: MIHKEL RIKAS (erakogu)
Inimesed
18. november 2023 09:22

Margoti haruldane töö päästekoertega: "Mida laiem on kogemustepagas, seda enesekindlam ja oskuslikum on koer."

Kui Margot Luukas oma majja kolis, võttis ta koera. Praegu askeldab peres kolm koduvalvurit ja tänu neljajalgsetele on sularahaspetsialistina töötaval naisel ka üsna eriline hobi.

„Mida laiem on kogemustepagas, seda enesekindlam ja oskuslikum on koer, sest ta on valmis erinevaid ülesandeid lahendama,“ sõnab Margot. Tema koerad harrastavad mitut päästesuunda: maa-ala-, varingu- ja laviiniotsingut, jäljeajamist ja veepäästet. Targa koerajuhina teeb naine oma hoolealustega tõhusat koostööd. Kuna Eestimaa suvedes kipuvad kuumakraadid üha kõrgemale kerkima, on perenaine otsustanud metsas toimuvaid maastikuotsingu treeninguid vähendada – selle asemel tegeldakse veepääste harjutustega. „Koerale on see meeldiv hobi ja teistmoodi vaheldus, talle kasvavad lausa tiivad selga,“ ütleb ta.

Edasi lugemiseks:

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
3.99