PAADUNUD OPTIMIST: Kuigi Mari elus on olnud raskeid hetki, on ta õppinud tänu nendele veelgi rohkem elu hindama ja mitte tähelepanu pöörama tühistele probleemidele. 

Foto: Katrina Tang
Inimesed
15. november 2023 06:05

Mari Ojasaar selja taha jäänud keerulistest ja leina täis aegadest: „Olen raskusest jõuga läbi läinud end pidevalt tegevuses hoides.“ (1)

Mari Ojasaare optimism ja elujaatus on nakkav, ta üritab alati näha, et klaas on pigem pooltäis kui tühi: „Ükski igapäevane mure ei ole tegelikult probleemi vääriline.“

Kuigi Marile ei mõju praegune pime aeg rusuvalt, pole depressioon talle võõras. „Kui mu õde Kristi meie hulgast möödunud aasta jaanuarikuus lahkus, langesin depressiooni. Aga ma ei saanud sellesse kinni jääda, sest kolm last vajasid mind.

Ta soovitab ka teistele, kel raske aeg, keskenduda kellelegi head tegemisele või kellegi eest hoolitsemisele – seda tehes on ka endal kergem ja parem.

Lisaks pimedusele on novembrikuu ka hingedeaeg. Mari teadvustab hingedekuu olemasolu, ent hoiab hingedega kontakti terve aasta jooksul. „Oma õde igatsen ma muidugi, just maist õde. Aga hinge­tasandil on ta mul olemas, ma suhtlen temaga igapäevaselt omal viisil.“

Edasi lugemiseks:

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
3.99