Foto: Unsplash
Suhted
11. november 2023 09:30

„USSIKEELED“ | NAINE, MIKS ALATI SINA KÕIKI PÄÄSTAD? Lõpetame ära selle hea tüdruku sündroomi, kes hoolitseb vaid teiste, mitte enese eest

Kas teile ei tundu, et me vahel me ei suuda seda hea tüdruku kompleksi isegi siis välja lülitada, kui väga tahame? No teate küll – see tüüp, kes isegi halvas olukorras oma tunded alla neelab, tuleb ka agressorile vastu ja üleüldse mõtleb enda peale viimasena – kui siiski?

Naine, selle nimi on konformeerumine! Kui keegi veel ei tea, siis see kole võõrsõna tähendab käigu pealt enda kohandamist mingi teatud seltskonna või ühiskonna ootustega. Ei, see ei tähenda eluks vajalikku kohandumist. See tähendab enda pärisosa painutamist, mitte keskkonnaga kokkukasvamist, kus võidavad mõlemad pooled. See tähendab enda minast pidevat loobumist.

Sest kui kohandumine on vajalik nähtus, kus inimene sobitab oma olemuse keskkonnaga, aga annab ka keskkonnale midagi ehk sobitab keskkonda endaga, siis see teine on pigem minatus.

Miks me seda teeme? Paraku on see aastasadu, kui mitte tuhandeid olnud just naistele rinnapiimaga sissesöödetud oskus. Ole pisike ja märkamatu ja tee, nagu sulle öeldakse. Siis jääd ellu. Kuid ajad pole enam need.

On piisavalt olukordi, kus enam kui vajalik viisakus minetada ja olla enda eest sajaga väljas.

Miks peab naine alati tasaseks ja viisakaks jääma?

Miks naise hääletõstmine on tunnus jõu kaotamisest, mitte jõu ilmnemisest?

Mil moel on just kriitikat tegev naine iriseja?

Meil on elulisi näiteid küllaga, sest üks meist on elukutseline Pollyanna, teine aga kogenud piisavalt ühiskonlikku survet oma käitumist muuta.

Kuula saateid ja jaga arvamusi [email protected]. Trollide meelerahu tõttu on endiselt kommentaarium suletud.