Sisuturundus
9. november 2023 15:14

Kätte on jõudnud D-vitamiini aeg, kuid millist D-vitamiini valida?

D-vitamiinil on keskne roll meie keha kaltsiumi ja fosfori ainevahetuse reguleerimisel ning seeläbi sõltub sellest luukoe normaalne areng. Samuti on uuringud tõestanud, et D-vitamiin mõjutab ka vere hüübimist, lihastööd ja närvikoe ning immuunsüsteemi talitust. Seega vajab inimorganism D-vitamiini alates lootest kuni kõrge vanaduseni.

Meie kliimavööndis, kus suur osa aastast on päikesevalgust vähe, on seda nii-öelda päikesevitamiini vaja organismi normaalse toimimise tagamiseks juurde manustada vähemalt septembrist mai lõpuni. Päikesevaese suvega aastatel ka suvel. Aastaringselt peaksid D-vitamiini kasutama vanemaealised.

Risk D-vitamiini defitsiidi tekkimiseks on suurem vanemaealistel, ülekaalulistel, tumedama nahapigmendiga inimestel, aga ka neil, kes ei tarbi kala ja piimatooteid või ei liigu piisavalt palju väljas, et päikest saada ning selle tulemusel käivitada organismi loomulik D-vitamiini süntees. Selle vitamiini puudus on sagedasem ka rasedatel ja imetavatel emadel, aga ka krooniliste haigustega inimestel (nt Crohni tõbi, tsüstiline fibroos jm), kellel võib D-vitamiini omastamine olla häiritud.

Millist preparaati apteegiriiulil valida?

Eelistada võiks D-vitamiini sprei vormis, sest suhu pihustamine võimaldab sel otse läbi suu limaskesta organismi imenduda. See kiirendab preparaatide mõju ja kuna toitained seedekulglasse ei jõua, ei tekita need ka kõhuprobleeme. Ka ei ole sellisel juhul oluline, milliste toiduainetega neid koos manustatakse. Sprei vitamiini korral kasutatakse D-vitamiini kõige paremini imenduvat vormi ehk kolekaltsiferooli. Nordaidil on eelolevaks hooajaks turule toodud mitmed põnevad ja täiesti uued D-vitamiini tooted.

Pole vist kellelegi uudiseks, et viiruste perioodil enim kasutatavad vitamiinid on C- ja D-vitamiin. C-vitamiin, tuntud ka kui askorbiinhape, on vajalik kõigi kehakudede kasvuks, arenguks ja paranemiseks. See osaleb paljudes keha funktsioonides, sealhulgas kollageeni moodustumises, raua imendumises, immuunsüsteemi nõuetekohases toimimises, haavade paranemises ning kõhrede, luude ja hammaste säilitamises.

Nordaid liposoomne D-vitamiin + C-vitamiin sprei geel

Nordaid on välja töötanud liposoomset C- ja D-vitamiini sisaldava geeli, mis imendub läbi vereringe otse rakku. Uuringud on näidanud, et liposoomse toote imendumine on kiirem ja tõhusam, kui tableti või kapsli vormis toidulisandil. Liposoomse C- ja D-vitamiini  geeli molekulid on kapseldatud, need ei hävine seedesüsteemis ega ärrita magu. Toode on saadaval 50 ml suuruses õhuvabas pump-pudelis. Toode ei sisalda kunstlikke lõhna- ja maitseaineid, toiduvärve, õlisid, soola ega pärmi. See on ka gluteeni- ja laktoosivaba. Sobib taimetoitlastele.

Nordaid Oomega+D3 sprei

Oomega-3 rasvhappeid kasutatakse raku membraani ehitamiseks, energiaks ning need hoiavad südant, kopse, veresooni ja immuunsüsteemi töökorras. Kaitsevad aju vananemise ja neurodegeneratiivsete haiguste eest. Oomega-3 toidulisandid alandavad kortisooli taset ja stressi ning tõstavad meestel viljakust.

D-vitamiini on omakorda vaja, et keha suudaks omastada kaltsiumit läbi toidu ning aitab luudel mineraliseeruda. Vitamiin D-d on ka seostatud vähi ennetamisega, vitamiin D aitab hoiduda hooaegsest depressioonist ning on abiks jõu- ja lihasmassi kasvatamisel.

Nordaid Chaga + D3 sprei

Nordaid on välja töötanud Chaga sprei D3-vitamiiniga, mis imendub otse läbi suu limaskesta vereringesse. Uuringud on näidanud, et suhu pihustatava toote imendumine on kiirem ja tõhusam, kui tableti või kapsli vormis toidulisandil.

Vitamiin D aitab kaasa immuunsüsteemi normaalsele talitlusele ning aitab hoida luid ja lihaste talitlust normaalsena. 4 pihustust sisaldab Chaga seent (Inonotus obliquus ekstrakt 11:1) 100mg, D3-vitamiini 2000 IU (50μg) (1000%*). *Protsent päevasest võrdluskogusest täiskasvanutele.

Nordaid Liposoomne laste vitamiin D400 sprei on meeldiva apelsini maitsega ning kiire imendumisega, kuna jõuab läbi lapse suu limakesta koheselt vereringesse. Suukaudsest vee baasil tehtud spreist imendub 95% D-vitamiini otse rakku ning spreid on lapsel mugav, lõbus ja lihte kasutada. Lastele on soovitatav kasutada Nordaid D400 spreid või D-vitamiini tilkasid koos piimhappebakteritega.

Nordaid D vitamiin sprei 4000IU ja Nordaid Liposoomne vitamiin C1000 +D75 näol on tegemist Nordaidi liposoomse C- +D-vitamiini sprei geeliga, mis sisaldab vastavalt 4000 ja 1000 mg C-vitamiini ja D3-vitamiini kolmes pihustuses. Sprei geel imendub läbi vereringe otse rakku, kuna uuringud on näidanud, et liposoomse toote imendumine on kiirem ja tõhusam, kui tableti või kapsli vormis toidulisandil. Liposoomse C- ja D-vitamiini  geeli molekulid on kapseldatud, need ei hävine seedesüsteemis ega ärrita magu. Toode ei sisalda kunstlikke lõhna- ja maitseaineid, toiduvärve, õlisid, soola ega pärmi. See on ka gluteeni- ja laktoosivaba. Sobib taimetoitlastele.

Kaltsium teeb luud luud tugevaks

Kõik teavad, kui vajalik on talvekuudel D-vitamiini võtmine. Vähem tuntud fakt on see, et lisaks D-vitamiinile tuleb luustiku normaalseks funktsioneerimiseks ning näiteks vere hüübimisega seotud probleemide vältimiseks võtta lisaks K2 vitamiini. Nordaidil on selleks pakkuda meeldiva maitsega Nordaid K2+D3 vitamiin spreid ja Nordaid K2+D3 vegan spreid.

Uuringud on näidanud, et vitamiin K2 tarvitamine omab positiivset mõju südame tervisele, vähendades südamehaiguste riski 50 protsendi võrra. Samas tasub teada, et kuna vitamiin K2 aitab kaasa vere normaalsele hüübimisele, peaksid patsiendid, kes kasutavad verevedeldajaid, enne vitamiin K2 tarvitamist konsulteerima arstiga.

Kuid lisaks eelmainitud toodete kuuluvad Nordiaidi tootevalikusse jätkuvalt populaarsed Nordaidi D-vitamiini suukaudne sprei täiskasvanutele, D vitamiin sprei kookosõliga beebidele ja Nordaid D vitamiin sprei lastele.