Foto: Envato Elements
Sisuturundus
10. november 2023 08:00

Kiire ja tõhus uinumisabi: melatoniini ja kannatuslille võimas koosmõju

Unehäirete ja uinumisraskuste põhjustest on palju kirjutatud. Olgu need põhjused sellised või teistsugused, unehäire all kannataja jaoks on tähtis siiski üks küsimus: mis aitaks mul tõesti magama jääda? Imerohtusid ei ole olemas, kuid saadaval on väga hea kombinatsioon, mis sisaldab unehormoon melatoniini ning „taimset rahustit“ – kannatuslille ekstrakti.

Mida soovitavad apteekrid?

Apteekrite kinnitust mööda on kõige efektiivsemateks melatoniinipreparaatideks keelealused spreid. Nende oluliseks eeliseks on hea omastatavus ja kiire toime. Melatoniin imendub keelealusest spreist väga kiiresti ja hakkab toimima juba paarkümmend minutit pärast manustamist. Väga hea toime annab Good Sleep sprei, mis sisaldab nii melatoniini kui ka kannatuslille ekstrakti. Neile, kes soovivad lisaks uinumist soodustavale mõjule veelgi tugevamat rahustavat ja lõõgastavat toimet, sobivad hästi Good Sleep kapslid, milles on lisaks melatoniinile ja kannatuslille ekstraktile ka palderjani- ja humalaekstrakt.

Melatoniin – kehaomane „uinuti“

Melatoniin, mida nimetatakse ka unehormooniks, on kehaomane aine, mida toodab ajus paiknev käbinääre. Melatoniini peamine ülesanne inimorganismis on ööpäevase une- ja ärkveloleku rütmi reguleerimine. Õhtul pimeduse saabudes eritub vereringesse suurem melatoniini kogus, mis muudab meid uniseks ja aitab magama jääda. Mida vanemaks inimene saab, seda väiksemal hulgal melatoniini on organism suuteline tootma. See on ka paljude keskealiste ja vanemate inimeste uinumisraskuste üheks põhjuseks.

Unehäirete korral on suu kaudu manustatud melatoniinist palju abi: ta aitab uinuda, tagab rahuliku une ja aitab vältida soovimatuid öiseid ärkamisi. Melatoniini suureks eeliseks on see, et ta on kehaomane aine, mis ei põhjusta päevast unisust või uimasust ega tekita sõltuvust. Selle asemel aitab ta luua seisundi, mis sarnaneb loomupärase unisusega enne magama jäämist. Lisaks sellele toetab melatoniin immuunsust, kaitseb närvirakke ning toimib antioksüdandina.

Kannatuslille panus uinumisse

Kannatuslille vägi peitub selles sisalduvates bioaktiivsetes ainetes, mille hulka kuuluvad flavonoidid, alkaloidid ja muud rahustavad ained. Kõik need ained töötavad koos, rahustades meelt, lõdvestades lihaseid ja vähendades pingeid ning loovad sel teel ideaalse unekeskkonna.

Erinevalt sünteetilistest rahustitest, millel on pikk kõrvaltoimete loetelu, on kannatuslille ekstrakt täiesti looduslik ja ohutu lahendus. See tekitab une-eelse lõõgastumise ja rahutunde ilma hommikuse unisuse või uimasuse riskita.

Melatoniini ja kannatuslille dünaamiline koosmõju

Siis kui melatoniin ja kannatuslille ekstrakt ühinevad keelealuses pihustis, juhtub midagi märkimisväärset: nende looduslike ainete mõju muutub palju tugevamaks kui nende toimed eraldi võetuna. Melatoniin paneb uinumist soodustavale toimele aluse, andes kogu kehale märku, et on aeg magama minna. Samal ajal hakkab mõjuma kannatuslille ekstrakt, mis lõõgastab, rahustab ning leevendab uinumist takistavat ärevust.

Melatoniini ja kannatuslille ekstrakti koosmõju ei tähenda mitte ainult kiiremat uinumist, vaid ka sügavamat ja kosutavamat und, mis annab sulle võimaluse ärgata reipa ja teotahtelisena.

Erinevalt retseptiga väljastatavatest uinutitest, mis võivad põhjustada sõltuvust ja kõrvaltoimeid, pakub see kombinatsioon kindlat ja samas täiesti ohutut uinumisabi.

Good Sleep sprei ja kapslid on saadaval apteekides üle Eesti, novembris soodushinnaga Apothekas ja www.kbmtervis.ee.