RÕÕMUS, TOIMEKAS JA KANGE: „Elus on kõik nagu roosibukett. Filmiroll on suur ja kaunis õis lillekimbu keskel, aga seal on palju veel. Veerev kivi ei sammaldu. Ma püüan olla hästi aktiivne ja see on minu karakteriga seotud. Kui elu mängib võimalused kätte, siis mõtlen, kas teen või mitte. Noorena tegin, nüüd kõigepealt mõtlen ...“

Foto: Sten Semjonov
Inimesed
9. november 2023 06:05

„Kui sa kohe ratta pealt maha ei tule, siis otsi endale uus ema!“ | Kultusfilmi „Noor pensionär“ peategelane Marika meenutab Ervin Abelit ja filmivõtteid (1)

Eile oli Ervin Abeli 94. sünniaastapäev. Erakordset näitlejat ja „oma koduõpetajat“ meenutab filmi „Noor pensionär“ üks peategelane Marika Saul. Naine, kelle eesnime ja sünnimärki teavad vist kõik eestlased.

Marika tahab sellest rääkida, kuidas nad filmi poiss-sõbra Rein Kotkasega pidid kihutama Laatsi ja Abeli eest. Tõe huvides tuleb öelda, et lähivõtetel juhtisid motikaid tuntud võidusõitjad vennad Sapased, aga külgkorvis külitas vapper Marika. Vaimuka filmi üks lahedamaid episoode sündis Pirita-Kose-Kloostrimetsa ringrajal, kus lendur-ema karjus tütrele: „Kui sa kohe ratta pealt maha ei tule, siis otsi endale uus ema. Ma ütlen ... uus ema.“

Kord toimusid ringrajal võistlused, pealtvaatajaid oli murdu ja kaamerad pandi tööle. „Gunnar Hololei teatas mikrofoni, et meie mootorratas läks katki ja peame katkestama. Läksime raja äärde, rahvas tuli juurde ja pakkus abi. Lükkame, äkki läheb käima. Pidasime peenikest naeru, aga ei tahtnud ju solvata ka, kui tuldi südamest toetust pakkuma,“ sõnab hilisemas elus ka sukeldumisega tegelenud ja langevarjuga lennanud naine.

Edasi lugemiseks:

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
3.99