DISTANTSI MUUTUMINE: Varem köitsid Reigot ajalised võidud, aga nüüd ei paku pinget üksnes distantsi kiire läbimine, vaid hoopis selle pikkus.

Foto: erakogu
Inimesed
11. november 2023 09:20

TEHKE JÄRELE! Järvamaa mehe Reigo Peili päästis alkoholismi küüsist jooksjate grupp „Jooks on lahe!“. (3)

Pärast seda, kui elukaaslane mehe napsulembuse pärast kohvrid pakkis ja koos lastega lahkus, võttis järvamaalane Reigo Peil end käsile – mees vabanes alkoholismist tänu jooksmisharrastusele.

Ent nüüd, vahelejäämisele järgnenud päeval, helistas Reigo kohe Wismari haiglasse küsimusega, kui põhjas peab üks inimene olema, et meedikutelt abi saada. Rabatuna osavõtlikust ja meeldivast suhtlemisstiilist teisel pool telefonitoru, sai vastuvõtuaeg psühhiaatrile kohe paika pandud. Südamele pandi vaid: peamine, et kaks nädalat enne vastuvõttu tilkagi ei võta. „Sain süsti kätte, ehkki soontest käis läbi tunne, justkui oleks keegi sinna keeva vett valanud. Algul jõin paar nädalat alkoholivaba õlut, et selle maitset tunda, aga hiljem loobusin sellestki,“ sedastab Reigo. „Mäletan, kui tütar pisut vähem kui aasta hiljem küsis, kas vajan uut süsti. Kuulnud, et mitte, oli laps õnnelik.“

Edasi lugemiseks:

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
3.99