DAPHNE JA TESSA: Koos vanema tütrega aastal 1947. Ehkki emaks saamisest kirjanik ei unistanud, sai ta selle rolliga siiski hakkama.

Foto: vida press
Inimesed
24. oktoober 2023 11:00

Maailmakuulsa õudusloo „Linnud“ autor Daphne du Maurier kurtis juba lapsena pidevalt: „Miks ma küll ei sündinud poisina?“

Daphne du Maurier’ ühe tuntuima jutustuse „Linnud“ põhjal vändatud filmi võtteplatsilt viidi osalised otse haiglasse, sest Hitchcocki nägemuses pidi tiivuliste verine rünnak näima ehe.

Inglise kirjanik ja näitekirjanik Daphne du Maurier oli üks olulisemaid naisi 20. sajandi kirjanduses, ehkki oma eluajal pidi ta silmitsi seisma ka plagiaadisüüdistustega. Laialdase tuntuse saavutas naine romaaniga „Rebecca“ ja novellikoguga „Linnud“.

Daphne sündis Londonis 1907. aastal loomingulises ja edukas peres. Vanaisa George oli geniaalne kunstnik ja kirjanik, isa Gerald näitleja ja impressaario. Ema Muriel näitles samuti. Varasest lapsepõlvest saati luges Daphne palju ja huvitus iseäranis Briti kirjanduse klassikutest. Teismelisena hakkas ta ise kirjutama ja 18aastaselt valmis esimene lugude kogu „Otsijad“ („The Seekers“). Ka Daphne kaks õde lõid loomealal edukalt läbi.

Edasi lugemiseks:

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
3.99