Reterra Estate arendatav kinnisvaraprojekt City Duo

Sisuturundus
9. november 2023 14:00

Uued terviklikud elamupiirkonnad meelitavad nii linnas kui ka linnapiiril

Tallinna jõuline areng mere suunal ei näita raugemise märke. Pigem vastupidi – Põhja-Tallinnas käivitatakse elamuarenduste uusi etappe ja alustatakse täiesti uute projektidega ja paralleelselt arenevad tempokalt ka Tallinna ja Tartu linnapiiri läheduses asuvad uued terviklikud elamupiirkonnad.

City Duo ja Hipodroomi kvartal: luksuslik elu südalinna piiril

Reterra värskeima arenduse näol on tegemist eksklusiivseid panoraamvaateid pakkuva 12korruselise kõrghoonega, mille iga detail on hoolikalt läbi mõeldud, alates pilkupüüdvast fassaadist lõpetades mõnusate rõdudega.

Reterra Estate arendatav kinnisvaraprojekt City Duo

Kuid tegemist pole ainukese Reterra Estate arendatava pealinna projektiga. Veel käesoleval aastal alustab Reterra kauaoodatud Hipodroomi esimese etapi korterite avaliku müügiga. Hipodroomi kinnisvaraarendus on Tallinna üks põnevamaid ja suuremaid arendusalasid, mis võlub oma unikaalse asukohaga mere, metsa ja südalinna läheduses. Esimeses etapis valmib 100 korterit, kuid kogu ala arendusmahu suurusjärk on ligi 1000 korterit.

Hipodroomi kvartal hõlmab nii elu- kui ka ärikeskkonda. Kokku on uusarenduses planeeritud 350 000 m2 äri- ja elupinda, uus infrastruktuur, teed ja kommunikatsioonid. Siin leiavad oma koha nii väiksemad kui ka suuremad ettevõtted, olenemata tegevusvaldkonnast. Vahetu mere, rohealade ja südalinna lähedus muudab Hipodroomi arenduse Põhja-Tallinnas kahtlemata üheks kuumemaks elamupiirkonnaks pealinnas.

Reterra Estate`i Hipodroomi kinnisvaraarendus Põhja-Tallinnas

Linnalähedased piirkonnad: kvaliteet soodsama hinnaga

Lisaks Tallinnas asuvale kinnisvaraarendusele arenevad tempokalt ka Tallinna ja Tartu linnapiiri läheduses kerkivad uued elamupiirkonnad. „Siin mängib kindlasti rolli märkimisväärne hinnaerinevus ja Euribori tõus, mis koduotsijaid linnapiirist väljapoole vaatama ajendab,“ rääkis Reterra Estate juht Reigo Randmets. „Samuti vaatavad linnapiiri taha need koduostjad, kes hindavad rahulikku elukeskkonda linnakärast eemal, erinevalt City Duo tulevastest elanikest, kes soovivad nautida kõiki kesklinna hüvesid kiviviske kaugusel koduuksest.“

Tallinna linnapiirist mõne kilomeetri kaugusel Rae vallas on arendamisel 300 korteriga Raemõisa elukvartal. Esimeses etapis on valminud ja ostjatele üle antud 73 korterit ning teise etapi 92 korterit valmivad juba järgmisel aastal.

Raemõisa uusarendus asub Rae vallas looduskaunis kohas vaid kolmeminutilise sõidu kaugusel Tallinna linna piirist. Arenduse ligidal on mugavad võimalused Tallinna-Tartu maanteelt maha- ja pealesõiduks, mis tagavad kiire ühenduse linnaga. Kortermajade vahele on arvestatud piisavalt ruumi tagamaks elanikele igapäevane privaatsus ja mugavad parkimisvõimalused. Raemõisas võib muretult saata oma lapse kaaslastega õue mängima, juua hommikukohvi avaral terrassil ning teha õhtul tervisesporti kõrval asuval kergliiklusteel.

Reterra Estate`i maagiline Raemõisa elukvartal

Foto: https://droonifotod.ee

Raadi tulevik: roheline asum Tartu südame lähedal

Tartus kogub populaarsust Tartu külje alla jääv Raadi alev, kus Reterra Estate on piirkonna üks suurematest kinnisvaraarendajatest.

Täna on Reterral aktiivses müügis Raadimõisa Pargimajade arendusprojekt. Raadimõisa Pargimajade märksõnadeks on PIN arhitektide looming, A-energiaklass, suurepärane asukoht piisavalt lähedal linnale ning rohelisele Raadi pargile.

Juba järgmisel aastal kerkivad Raadile ERMi 10 kinnistule Aviaatori Kodud. Tegemist saab  olema ühe esimese täielikult autovaba elurajooniga, kus hoonete vahele on kavandatud privaatsemad hoovialad koos kogukonna aia ja mänguväljakutega. Aviaatori Kodude hoonestuse kontseptuaalne idee on inspireeritud Raadi lennuraja ja Ermi elamutänava 7x7m suurustest betoonist moodulitest, mis kandub edasi ka lennurajale kavandatud parkimisalale.  Ühtekokku valmib KUU Arhitektide projekteeritud Aviaatori Kodude elamurajoonis veidi üle 200 korteri.

Reterra Estate`i Raadimõisa Pargimajade projekt

Reterra kinnisvaraarendused ei piirdu Tallinna ja Tartuga. Nii arendab ettevõte koostöös Invegoga Riias Parka Kvartalsit. Tegemist on ajaloolise Bauskase tänaval asuva elamukvartaliga, kuhu kerkib kokku neli moodsat kortermaja. Lisaks käib töö ka nii Grostonase kui Miera tänava kinnistutele planeeritavate kortermajadega.

Reterra Estate OÜ on kodumaisel kapitalil põhinev kinnisvara arenduse ja investeerimisega tegelev ettevõte. Firma peamised investeeringud on suunatud ärikinnisvara ja elukondliku kinnisvara arendusprojektidesse Tallinnas, Tartus ja Riias. Aastatel 2019–2021 oli Reterra Tartu suurim elamuarendaja. Reterra Lumina Kodude arendus Tartu Jaamamõisa piirkonnas pälvis eelmisel aastal parima uue kortermaja tiitli.