Sisuturundus
26. september 2023 09:50

Kuidas saada kindel „JAH“ vastuseks küsimusele: kas tuled mulle...?

Abielu- ja kihlasõrmuse valimine on põnev, aga mida teha, kui shopping kullapoodi tundub igav ja mõtled hoopis, et kuidas veelgi eristuda ja saada see õnnelik „Jah!“? Mõlemale küsimusele teab vastust Eesti disainer Keefirivunts, kes valmistab eritellimusel taaskasutatud hõbedast ja kullast unikaalseid abielu- ja kihlasõrmuseid.

Mis näitaks veel paremini, et kallimal on kindel soov sinuga oma elu jagada, kui et ta on üles otsinud käsitöökunstniku, kelle meistritöö tulemusel valmib sõrmus, mis on disainitud just sulle! Sellise partneri keskkonnateadlik mõtteviis on kindlasti ka ühe pühendunud abikaasa tunnus.

Rauno Oidram, sõpradele Vunts, tuntud ka kui Keefirivunts, alustas tegevust juba 2010. aastal, esialgu küll tätoveerijana. Tema kunstiteosed kaunistavad nii mõnegi eestlase ihu. Aastal 2016 tundis ta, et aeg on proovida midagi uut. Varasemalt sepakunstikooli lõpetanud, omas ta teadmisi erinevate metallide käsitlemisest. Ühel ilusal päeval leidis ta end mõttelt hakata valmistama ehteid ja nii ongi tal tänaseks oma ehteäri.

Olles alati olnud inspireeritud looduse õrnast olemusest on Keefirivuntsi südameasjaks saanud see, et iga ehe, mille ta maailmale kingib, on valmistatud 100% taaskasutatud materjalidest. Ümbertöödeldud metallid, eriti hõbe ja kuld, annavad võimaluse vähendada keskkonnakahju. Keskmise kuldsõrmuse tootmisest tekib 20 tonni kaevandamise ülejääke. Taaskasutus vähendab vajadust uute kaevanduste järele, mis omakorda hoiab keskkonda ja kogu maapõue ressursse. Saadaval on lai valik sertifitseeritud naturaalseid kui ka laboriteemanteid erinevatest teemantibörsidest üle maailma.

Keefirivunts ütleb enda kohta, et soovib erineda masstoodangust ja pakkuda inimestele midagi erilisemat, kui kaubanduskeskuste kullapoodides, kus toodete päritoluriigiks on enamasti Hiina ning kivid-materjalid tulevad ei tea kust.

Käsitööna valminud kihlasõrmuste unikaalsus seisneb selles, et paarid saavad valida sõrmuste kujunduse ja värvid, mis peegeldavad nende isiklikku stiili, olemust ja omavahelist suhet. Iga sõrmus kannab endas ka sõrmuse enda teekonna lugu.

Kogenud ehtekunstnikuna teab Keefirivunts, kuidas valida parimad materjalid ja luua põlvest põlve kestvaid sõrmuseid.

Kas olete otsustanud oma suhtes sammu edasi astuda? Keefirivuntsi valmistatud sõrmused pole veel ühtegi „Ei“ vastust kuulnud, küll aga 200+ korda „JAH!“!