Foto: Envato Elements
Sisuturundus
18. september 2023 09:04

Üleminekueaga kaasnevad vaevused – kuidas neist vabaneda?

Üleminekuiga ning sellele järgnev menopaus on iga naise elu osa. Kuigi see on täiesti normaalne, võib kaasnevate sümptomitega toimetulek olla keeruline. Õnneks on loodus andnud meile väga häid ja tõhusaid vahendeid, mille hulgas on esirinnas sojaekstrakt ja aasristiku ekstrakt. Nendel võimsa väega taimeekstraktidel on mitmeid kasulikke toimeid, mis aitavad naistel leida leevendust pea kõigile üleminekuea tervisemuredele, nagu kuumahood, öine higistamine, meeleolumuutused, tupe kuivus, naha vananemine, luude hõrenemine ja probleemid südamega. Vaatame järgnevalt, kuidas soja ja aasristiku ekstraktid üleminekuajal toimivad.

Toetavad hormonaalset tasakaalu

Üleminekuperioodil hakkab organismis naissuguhormoonide (östrogeenide) tase langema. Punase ristiku ja sojaoa ekstraktid sisaldavad suures koguses isoflavoone – taimseid naissuguhormoone ehk fütoöstrogeene, mis sissevõetuna jäljendavad organismi tõeliste naissuguhormoonide toimeid. Isoflavoonid aitavad stabiliseerida hormoonide taset ja leevendada selliseid sümptomeid nagu meeleolu kõikumine, ärrituvus ja ärevus.

Leevendavad kuumahoogusid ja öist higistamist

Kuumahood ja öine higistamine on üleminekuea kõige sagedasemad ja samas ka kõige häirivamad sümptomid. Isoflavoonid, eriti aasristikus leiduvad genisteiin ja daidzeiin, aitavad vähendada kuumahoogude ja öise higistamise sagedust ja intensiivsust, pakkudes tõhusat leevendust.

Parandavad naha tervist

Östrogeenide taseme alanemine võib põhjustada muutusi nahas, mille tulemusena nahk kuivab ja muutub vähem elastseks, tekivad kortsud ning võib esineda naha sügelust ja aknet. Aasristiku ja soja isoflavoonide östrogeenilaadsed omadused aitavad kõiki neid nähte leevendada. Parandades kollageeni tootmist ja suurendades niiskuse säilimist nahas, aitavad isoflavoonid säilitada tervemat, elastsemat ja nooruslikuma välimusega nahka menopausi ajal.

Toetavad luude tervist

Östrogeeni taseme langus menopausi ajal võib suurendada osteoporoosi ehk luude hõrenemise riski. Teadusuuringud on näidanud, et taimsed naissuguhormoonid toetavad kaltsiumi ladestumist luudesse ning suurendavad luude tihedust. Toetades luude tervist, aitavad soja ja aasristiku ekstraktid vähendada luumurdude riski ja säilitada luustiku tugevust menopausi ajal.

Tugevdavad südame tervist

Naissuguhormoonidel on oluline roll südame ja veresoonkonna tervise säilitamisel ning nende taseme langus menopausi ajal võib suurendada südamehaiguste riski. Taimsed isoflavoonid on uuringutes andnud paljulubavaid tulemusi südame ja veresoonte tervise toetamisel, parandades verevarustust, vähendades arterite seinte jäikust ja hoides vererõhku normaalsetes vahemikes.

Looduslikud östrogeenid – ohutu alternatiiv hormoonravile

Üleminekuea vaevuste leevendamiseks on laialdaselt kasutusel hormoonasendusravi. See on küll efektiivne, kuid võib põhjustada ebameeldivaid ja raskesti talutavaid kõrvaltoimeid. Lisaks sellele on palju naisi, kellele kaasnevate haiguste tõttu on hormoonasendusravi vastunäidustatud.

Nendele patsientidele sobib hästi looduslik preparaat Terrapoint Rotklee Plus, mis sisaldab suurel hulgal sojaoa ja aasristiku isoflavoone ning on apteekides saadaval ilma retseptita.

Rotklee Plusi tuleks kasutama hakata kohe kui esimesed üleminekuperioodi vaevused ilmnevad. Soovitatav on Rotklee Plusi kasutada vähemalt 2-3 kuud järjest, seejärel võib teha paar kuud pausi ja jätkata taas preparaadi kasutamist.

Terrapoint Rotklee Plusi saab soodsalt osta siit.