PEHMED LEPATRIINUD: Marika teab, et pehmeid lepatriinuloomi ja -patju on tal natuke liiga palju, ent ometi tikkis ta kogu täiendamiseks mõned juurde ning kõik need kaunistavad kodus tema diivanit.

Foto: erakogu
Inimesed
25. september 2023 09:05

RÕÕMSAVÄRVILINE JA LUSTLIK HOBI: Marika kogus on üle 200 lepatriinuga eseme!

Pärnu naine Marika Palu mõtles kord, et tema töölaual võiks olla midagi värvilist ning naasis poest lepatriinupildiga vaasi, rahakassa ja külmkapimagnetiga. Nüüd on tal kirilindudega seotud esemeid üle 200.

Marika (60) meenutab, et kõik sai alguse 2008. aastal. Pärnu keskraamatukogus töötav naine tundis siis, et kui perioodikasaali punaste toolide juures oleks midagi sarnases toonis, oleks ruum kaunim ja hubasem. Lisaks mõtles naine ka, et „mu laua peal võiks midagi värvilist olla“. Ta seadiski sammud poodi endamisi arutledes, mis see punane olla võiks. Naine naasis poest lepatriinupildiga vaasi, rahakassa ja külmkapimagnetiga.

Tütre entusiasm nakatas

Tõele au andes sellest esimesest käigust uus hobi ei sündinud. Mõneks ajaks olidki vaid need kolm asja raamatukogu kaunistamas. Kuid siis võttis kirg võimust. Marika nägi üha sagedamini ringi käies, et „see on ilus punane ja kujutab just lepatriinut“. Järgnenud esemeid ta enam raamatukokku ei viinud, need leidsid koha naise kodus.

Edasi lugemiseks:

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
3.99