EESTI MOEDESSANT SOOME: Tuglas-seura abil toodi Eesti praeguse hetke huvitavamad moeloojad Helsingisse, et neid kohalikule pressile ja tarbijale rohkem tutvustada.

Video: Hannes Dreimanis
Ilu ja mood
11. september 2023 09:44

ÕL VIDEO JA GALERII | Eestlaste moedessant Soome viis kuulsad disainerid kokku sealse tarbijaga: „Kahjuks on Eesti disain üle lahe praktiliselt tundmatu.“

„Võin kihla vedada, et kui küsite kümnelt juhuslikult soomlaselt tänaval, kas nad oskavad nimetada mõnda eesti disainerit, siis jäävad nad hätta,” kirjeldab Tuglas-seura esinaine Jaana Vasama põhjust, miks ta pakkus Disainiöö eelürituseks välja Eesti tippdisainerite pop-up-poe ja seminari Helsingis. Uurisime, mida üldse soomlased eesti moe juures hindavad ning kuidas suhtuvad üsna krõbedatesse hindadesse.

Disainiöö ametliku eelüritusena toimus Helsingi disainhotellis AX Eesti moe- ja tootedisaini esitlus, kus oma loominguga olid väljas Eve Hanson, Hertta, Kairi Lentsius, Stella Soomlais, Sigrid Kuusk, Karl Joonas Alamaa, Vilve Unt, Reet Aus, Kira ning Eesti Disaini Maja. Ürituse, mida juhtis Soome tuntud moeajakirjanik Sami Sykkö, korraldasid koostöös Eesti Disainerite Liit, disainifestival Disainiöö, Soome Tuglase Selts ja Eesti Maja.

Edasi lugemiseks:

Telli Õhtuleht Kirjastuse digipakett ja saad

Vaata võimalusi
  • ligipääsu kogu Õhtulehe tasulisele sisule
  • vähem reklaami
  • jagada lugemisõigust nelja sõbraga
Näita vähem
1 € / kuu9.99 € / kuu
-90%
Telli

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
  • Ühe artikli lugemisõigus
Näita vähem
3.99