ÕPPIS HELILOOJAKS: Anne oli siis veel tudeng, kui Ben Drui palus tal kirjutada muusika oma lavastusele „Üheksas sümfoonia“, mida mängiti Draamateatris. Helilooja Ermi kontol on veel mõni romanss ja estraadilaul, keelpillikvartett ja kammermuusikat. ERSOga on salvestatud konservatooriumi diplomitöö „Sümfoniett“.

Foto: Robin Roots
Inimesed
4. september 2023 18:11

Avaldame taas 2021. aasta 24. novembri Naistelehes ilmunud loo

Eesti jazzi esileedi Anne Erm 80: „Töö on aidanud üksindusega toime tulla.“

Kui Anne oleks 1967. aastal abielludes võtnud oma mehe, Vormsi Ennu perenime, siis tunneksime teda nüüd Anne Mikkerina. Ent naine arvas, et see kõlab veidralt – ta töötas raadiomajas ja mikrofoni kutsutakse ju ka mikriks. Nii jättis Anne endale neiupõlvenime Erm.

Sel päeval, kui Annega kohtume, on ta hommikul teinud shindo-harjutusi ja lasknud hiina massööril panna seljale nõelu. „Ma tunnen end ikka noorena. Ainult siis, kui peeglisse vaatan, näen oma vanust. Kui kuskilt mõni kont valutab, ei ole see midagi erilist. Tervisehädasid on sellises vanuses juba kõigil.“

Kuna autot Annel ei ole, on ta harjunud palju jala liikuma. Kui Enn veel elas, utsitas mees teda selles osas alati tagant. Kui kümme tuhat sammu päevas astub Anne nädalas üks-kaks korda, siis seitse-kaheksa tuhat sammu on muul ajal tavaline.

Edasi lugemiseks:

Telli Õhtuleht Kirjastuse digipakett ja saad

Vaata võimalusi
  • ligipääsu kogu Õhtulehe tasulisele sisule
  • vähem reklaami
  • jagada lugemisõigust nelja sõbraga
Näita vähem
1 € / kuu9.99 € / kuu
-90%
Telli

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
  • Ühe artikli lugemisõigus
Näita vähem
3.99