SALLIVUST KASVATADES: Kärt on püüdnud viimasel ajal elu ja inimesi vaadata läbi tõdemuse, et ükski asi pole iseenesest hea ega halb. Küsimus on igaühe isiklikus taustafiltris, läbi mille ta seda vaatab. Oma tõde maailma nabaks pidajad häirivad teda üha enam.

Foto: Erki Parnaku
Inimesed
12. september 2023 06:05

Näitleja Kärt Kross-Merilo oma elu väljakutsetest: „Uusi ja tundmatuid asju tasub proovida. Alustades on ebakindlus suur, aga kui otsa peale saad, avanevad uued ja huvitavad maailmad.“ (1)

„Muidugi võiks pisiasjade üle viriseda, aga mulle meeldib mu elu just nüüd ja praegu,“ kinnitab näitleja Kärt Kross-Merilo.

Kaks ja pool aastat pärast lahkuminekut kohtus Kärt tulevase abikaasa Georg Meriloga. Ühel päeval lihtsalt helises telefon, helistajaks oligi Georg. Ta tegi näitlejannale ettepaneku osaleda romantilise luulekava õhtul. „Ma polnud sellest varem midagi kuulnud, aga ta selgitas, et tegu on luulekontserdi formaadiga, kus kaks inimest loevad oma lemmikluulet ja neid saadab ning sekka soleerib mõni tuntud muusik.“ Kärt nõustus, sest teda võlus mõte selgitada välja luuletused, mis teda sel ajahetkel kõige enam kõnetavad.

Paar kohtus esimest korda 2014. aastal 14. veebruaril ehk sõbrapäeval. „Kohe esimesest hetkest selgus, et meil on midagi ühist – me ei talu kumbki sõbrapäeva punaste südamete sadu,“ muigab Kärt. Nüüd tähistatakse seda kohtumispäeva ikka, aga pigem mõne hurmava õiega.

Edasi lugemiseks:

Telli Õhtuleht Kirjastuse digipakett ja saad

Vaata võimalusi
  • ligipääsu kogu Õhtulehe tasulisele sisule
  • vähem reklaami
  • jagada lugemisõigust nelja sõbraga
Näita vähem
1 € / kuu9.99 € / kuu
-90%
Telli

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
  • Ühe artikli lugemisõigus
Näita vähem
3.99