PÕHJUST OLLA ÕNNELIK: Tallinnast Tartusse kolimine läks Tagne jaoks sujuvalt. Oluliste otsuste langetamist pole ta pidanud kordagi kahetsema.

Foto: Aldo Luud
Inimesed
10. september 2023 10:30

Noorena laskesuusatamisega tipptasemel tegelenud Tagne Tähest sai Lõuna päästekeskuse juht: „Distsipliin ja järjepidevus on mõlemal alal olulised.“

Vastseliinast pärit Tagne Tähe oli noorena edukas laskesuusataja, kuid hilisem elu viis ta hoopiski päästeametisse. Alates sellest kevadest juhib naine Lõuna päästekeskust.

Stardipauk laskesuusatamisse kõlas Tagnele (37) päris varakult, sest isa Üllar tegeles sama alaga. „Olin alles laps, kui isast sai laskesuusatamise treener. Eks see mulle sealt külge jäigi. Ent isa jälgedes ei läinud üksnes mina, vaid vend ja õde samuti,“ läheb ta ajas tagasi.

„Alustasime murdmaasuusatamisega ja ühel hetkel tuli sinna kõrvale laskesuusatamine. Kui näed juba edusamme, ei tekigi liiga palju neid küsimusi, äkki tuleks midagi muud proovida.“ Naise kõige edukamaks saavutuseks jäi pronksmedal teatesõidus 2005. aasta juunioride maailmameistrivõistlustel. Ent juba aasta enne korraliku märgi maha panemist jõudis Tagne sisekaitseakadeemiasse päästeteenistust õppima asuda.

Edasi lugemiseks:

Telli Õhtuleht Kirjastuse digipakett ja saad

Vaata võimalusi
  • ligipääsu kogu Õhtulehe tasulisele sisule
  • vähem reklaami
  • jagada lugemisõigust nelja sõbraga
Näita vähem
1 € / kuu9.99 € / kuu
-90%
Telli

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
  • Ühe artikli lugemisõigus
Näita vähem
3.99