PERENAISEGA: Mari Palgi ja tema neljajalgsed pereliikmed (vasakult) kuueaastane Valle, kahene Dolmaris Änkza Äitse aka Mette, neljane Bosse ja 11aastane Suza.

Foto: Karin Kuukivi
Inimesed
9. september 2023 10:30

Kollikasvatajad jagavad oma kogemusi: „Ei saa võrrelda Lassie filmide peategelast ja päris koeri!“

Eesti kollikasvatajate Mari Palgi ja Ülle Pae südamed võitis see tõug tänu maailmakuulsale raamatule ja Soome televisioonist nähtud seriaalile Lassiest, kelle seiklustele võib taas kinolinadel kaasa elada.

Tallinna Tehnikaülikooli teadlase Mari Palgi (49) hobiks on koerakasvatus. Täpsemalt kollid, kes võitsid ta südame juba lapsepõlves, kui ta tüdrukuna luges Eric Knighti teost „Lassie tuleb ikka koju“. „Film oli ka hea, aga ma lugesin rohkem raamatuid,“ meenutab Mari. Ta oli viiene, kui hakkas endale koera nõudma, kuid sünnipäevaks kingiti ainult mängukoeri, mis tõid alati suure pettumuse.

Mari oli vast 13, kui vanemad nõustusid lõpuks koera võtmisega. „Briti saartelt pärit karjakoer tundus algajale sobiv ning „Lassie“ raamatust teadsin, et ta on tark ja tundlik,“ räägib naine. Kuid siis tuli veel ALMAVÜs järjekorras oodata ja neiu kaua igatsetud kutsikas Dolly saabus Leningradist.

Edasi lugemiseks:

Telli Õhtuleht Kirjastuse digipakett ja saad

Vaata võimalusi
  • ligipääsu kogu Õhtulehe tasulisele sisule
  • vähem reklaami
  • jagada lugemisõigust nelja sõbraga
Näita vähem
1 € / kuu9.99 € / kuu
-90%
Telli

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
  • Ühe artikli lugemisõigus
Näita vähem
3.99