Verner Puhm

Foto: erakogu
Kultuur
13. november 2023 10:06

NOSTALGIAT TÄIS ERILISED HETKED | Legendaarne fotograaf Verner Puhm ja tema tähtsaimad klõpsud: „Mis on hea foto saladus? Seda ei oska keegi öelda.“

„Enne nupule vajutamist kaalusin ikka tükk aega, muidu oleksin ema käest riielda saanud,“ meenutab pikka aega pressifotograafina töötanud Verner Puhm oma piltnikutee algust. Palusime elavalt legendilt võimalust üle vaadata aastakümnetega valminud pildid tuntud tegijatest.

11. sünnipäevaks ja kooliaasta lõpetamise puhul kinkisid vanemad pojale laifilmiaparaadi Ljubitel. Sellega sai pildistada ainult 12 kaadrit, samal ajal kui tavaliste fotofilmide kasutajate käsutuses oli neid 36. Seega pidi iga pilt õnnestuma.

„Enne nupule vajutamist kaalusin ikka tükk aega, muidu oleksin ema käest riielda saanud,“ meenutab mees muheldes. Piltnikuoskused sai ta selgeks aga pioneeride palee fotoringis.

Teeninud pildistamisega taskuraha, ostis endale kolm aastat hiljem Zorki. Kui avati aga Tallinna kaubamaja, oli Vernergi esimeste külastajate hulgas, et suurendusaparaat Leningrad fotoletist koju viia.

Edasi lugemiseks:

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
3.99