Õnne- ja heaolukoolitaja Dali Karat

Foto: Kersti Niglas
Eneseareng
27. detsember 2022 18:13

„MÕTTEKOHT“ | UUEL AASTAL UUTMOODI: „Kui naised on õnnelikud, on meil ka palju rohkem õnnelikke mehi, lapsi ja perekondi.“

„Tasub mõelda, kas õnnelikkus tuleb enda seest või baseerub see välisest tingitud õnnehetkedel,“ soovitab tänases Naistelehe podcast’is „Mõttekoht“ õnne- ja heaolukoolitaja Dali Karat lisades, et kõike siin maailmas on võimalik õppida. Ka õnnelik olemist.

Õnnelik olemisele paneb alguse aga iseenda tundmine. „Elu on palju mitmekesisem ja rohkem armastust täis, kui me oleme iseendaga kontaktis,“ rõhutab Dali, kes erilist rõhku pöörab naiste õnnelikkusele ning just neile mõeldes on loonud eraldi kursuse ning kirjutanud raamatu „Sinu uus tase naisena. Naine 2.0“. „Kui naised on õnnelikud, on palju rohkem ka õnnelikke mehi, õnnelikke perekondi, õnnelikke lapsi ja seeläbi muutub ka ühiskond õnnelikumaks,“ rõhutab ta.

Kuidas siis aga ikkagi saada õnnelikuks? Üks võimalus on teha selleks erinevaid harjutusi, näiteks tänulikkuse harjutust. „Meil on ka kõige suurema tormi keskel alati vähemalt kolm kuni viis asja, mille eest iga päev tänulikud olla. Kui me neile tähelepanu pöörame, siis kastame iga päev mulda pistetud õnnelikkuse seemet, kuniks see ühel hetkel hakkab tärkama ja õide puhkeb,“ näitlikustab ta ning kirjeldab podcast’is kõnealust harjutust täpsemalt.

Õnnelikuks saamisest, iseenda tundmaõppimisest ning naiseks olemisest värskes Naistelehe podcast’is „Mõttekoht“ räägimegi.

Vestlust juhib Naistelehe toimetaja Silja Paavle.