Foto: Erakogu
Inimesed
14. mai 2022 08:17

GRILLIÕHTUST SAI ÕUDUSUNENÄGU: „Leek tuli otse minu peale. Ärkasin haiglas ligi kuu hiljem, mu kehapinnast oli põlenud 40%.“ (4)

Kui Maare Uus pärast tavalist grilliõhtut haiglas ärkas, peaaegu pool kehast põletushaavades, oli ta veendunud – elu on läbi. Kaheksa aastat hiljem teab naine kindlalt: sellest hetkest sai alguse tema uus mina.

Maare (32) mäletab hästi, kuidas sai veerandsaja aasta vanuseks ja mõtles: kõik on alles ees. „Tundsin end õnnelikuna, sest teadsin, ma olen noor, ilus ja tark ning mul on kõik heaks eluks olemas,“ meenutab ta. Mõni päev hiljem läks ta sõpradega mere äärde telkima.

Õhtu oli nagu õhtu ikka, poisid käisid kalal, ülejäänud seltskond nautis merd ja lõket. Selle läheduses põles tuletegemiseks mõeldud anumas piiritus, et anda lisavalgust ööpimeduses kalale minejaile. Üks poistest valas tulenõusse piiritust juurde, kuid liiga lähedal asunud elavast tulest tõusnud sädeme tõttu toimus plahvatus. „Leek tuli otse minu peale, ma ei suutnud midagi teha,“ meenutab Maare.

Maare tõusis, astus paar sammu ja jõudis viivuks mõelda: nüüd ongi kõik: „Suren ainult 25aastasena.“

Edasi lugemiseks:

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
3.99