Inimesed
3. veebruar 2024 10:53

Artikkel on ilmunud ajakirjas Naisteleht 2021. aasta detsembris.

PALJU ÕNNE! Eesti vanim elanik Ottilie-Armilde Tinnuri saab täna 110aastaseks. „Mis tunne on elada nii kaua? Tüdineb ära...“ (8)

Ottilie-Armilde Tinnuri võiks teada igavese nooruse saladust, valjult sõnastada elutõdesid ja elamiskunsti. Ent see pole väärikas eas naise moodi, oma tasasel viisil õpetab ta hoopis oskust vaikida.

Eesti rahvastikuregistri andmetel on Rakveres elav Ottilie-Armilde Eesti vanim elanik. 1914. aastal sündinud naine on Eesti Vabariigistki vanem. „Tean. Mälu on mul hea.“ Sünnipäevad jäävad vanimal eestlasel ja Eestil lähestikku. Täna tähistab oma sünnipäeva Ottilie-Armilde ja kakskümmend üks päeva hiljem on sünnipäev Eestil. Meie riik on Ottilie-Armildest neli aastat noorem.

„Olen tavaline inimene,“ ütleb ta. Naine ei taha elu mõtet sõnastada, küll aga sõnab, et tähtis on iseenda elu. Kõik, mis teed – teed endale. „Mis on elu? Elu on elu. Muud midagi.“ Sissepoole olemusega naisel oleks pajatada palju, aga Ottilie-Armilde pole just kõige jutukam. Nii on elupäevad olnud – tema olemuses on rohkem varjus kui ristseliti laiali.

Edasi lugemiseks:

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
3.99