Foto: Unsplash
Eneseareng
21. september 2021 17:16

NAISTELEHE PSÜHHOLOOGIATEEMALINE PODCAST IGAL TEISIPÄEVAL

„MÕTTEKOHT“ | Ühe leukeemia lugu: „Väsimus on üks märk, mis viitab verevähi olemasolule.“

„Kui sa oled pikalt väsinud olnud, võta end kätte, mine perearsti juurde ja anna vereproov,“ manitseb kirjandusteadlane ning Eesti leukeemia ja lümfoomihaigete liidu vabatahtlik Kairi Jets värskes Naistelehe podcast'is „Mõttekoht“ enda tervisel silma peal hoidma. Nagu ilmnes tema näitest – see on üks leukeemia ehk verevähi sümptomitest.

„Ma olen nagunii koguaeg väsinud, mis see rohkem väsimust siis ära ei ole,“ mõtles Kairi ise. Ometi oleks pidanud ta sellele väsimusele kohe tähelepanu pöörama – viimaks käis talle üle jõu ka teisele korrusele minek.

Samas möönab naine, et väsimus on väga üldine sümptom. Ometi tasub end väsinuna tundes arstiga aru pidada ning mida varem, seda parem, sest varakult avastatud haigused on paremini ravitavad. Päris kindlasti tuleb teha seda aga siis, kui lisanduvad ka mingid muud märgid. Kairi higistas öösiti lisaks nii, et ärkas igal hommikul justkui vannis.

Kirjandusteadlane ning Eesti leukeemia ja lümfoomihaigete liidu vabatahtlik Kairi Jets

Foto: Erakogu

„Äge müeloidne leukeemia,“ kõlas diagnoos, mille arst Kairile viimaks teatas. Mis haigusega on tegu, milline on leukeemia ravi ning mida see inimesele kaasa toob, Kairi värskes podcast'is kõnelebki.

Vestlust juhib Naistelehe toimetaja Silja Paavle.