Sihikindel: Omal ajal elamata jäänud elu motiveerib Helenit nüüd palju aktiivsem olema. „Olen tõesti viimastel aastatel väga liikuv olnud,“ naerab naine. „Aga nüüd hakkan jälle vaikselt tagasi tõmbuma, sest kõikjale nagunii ei jõua. Mul on elus kindlad eesmärgid, mida tahan saavutada, ja nüüd püüdlengi nende poole.“

Foto: Aldo Luud
Inimesed
15. august 2021 06:00

Terve elu ratastoolis olnud Helen: „Uus mina sai alguse kuus aastat tagasi, mil käisin esimest korda puuetega inimeste laagris.“ (1)

Helen Bokmann (34) on aktiivne ja särav naine, kes on olnud terve elu ratastoolis. Üksikemaga kasvanud neiu lapsepõlv oli pigem tubane ja üksildane, aga nüüd naudib Helen oma elu väga ega taha, et puue teda defineeriks.

„Olen ratastoolis olnud tõesti terve elu, sest kohe pärast sündi avastati mul seljaajusong. Kuna ema ei saanud raseduse ajal piisavalt foolhapet, mis on lootele vajalik, tekkiski mul väärareng. 34 aastat tagasi polnud meditsiin veel nii arenenud, et avastada seda enne sündi. Mu diagnoos sai selgeks alles pärast sünnitust,“ selgitab Helen.

Edasi lugemiseks:

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
3.99