Sirje Nukka Rakvere ravitseja Sirje NukkaFoto: Stanislav Moshkov
Inimesed
6. juuni 2021 18:56

Rakvere nõid Sirje Nukka: „Iga taimega ei saa kõiki ühtemoodi ravitseda.“ (1)

Kui paljud ravitsejad pelgavad sõna «vähk» isegi välja öelda, siis end Rakvere nõiaks nimetav Sirje Nukka astub kardetud sõralisega ravimtaimede toel julgelt võidukasse lahingusse.

Sirje on vähki ja healoomulisi kasvajaid ravitsenud väga palju ning pikka aega. Justnimelt ravitsenud, sest ravivad ikka arstid teaduspõhise meditsiini toel. Tema katsub põhiliselt kurja sõralist tappa ehk raku tasandil selle nälga jätta, hävitada. Naine ei pelgagi välja öelda, et kui paljud tervendajad üksnes räägivad, siis tema tegutseb.
Ent olgu tegu vähi, healoomulise kasvaja või mõne muu tõvega, võtab Sirje jutule üksnes neid, kes on saanud arstidelt täpse diagnoosi.
«Mina pole selgeltnägija, et oskaksin haigusi näha. Kui minu juurde abi otsima tulija ei tea, mis tal viga on, soovitan esmalt minna perearsti juurde, lasta teha vereanalüüs ning vajadusel käia ka eriarsti vastuvõtul,» selgitab taimetark-ravitseja. Mis puutub aga sellesse kardetud sõralise haigusesse, siis Sirje sõnul saab seda tappa vaid siis, kui raske diagnoosi saanu kohe tema poole pöördub, ilma et oleks saanud juba keemia- või kiiritusravi.

Edasi lugemiseks:

Telli Õhtuleht Kirjastuse digipakett ja saad

Vaata võimalusi
  • ligipääsu kogu Õhtulehe tasulisele sisule
  • vähem reklaami
  • jagada lugemisõigust nelja sõbraga
Näita vähem
1 € / kuu9.99 € / kuu
-90%
Telli

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
  • Ühe artikli lugemisõigus
Näita vähem
3.99