Pärnu jahisadam.

Foto: Taunaste/Pixabay
Kalakoht
10. november 2023 14:33

Pärnu linnas ja lähiümbruses jääb kalamees paadi veeskamisel hätta (4)

Pärnu on mere- ja jõelinn, aga kuidas on lood paatide vettelaskmisega ning auto ja haagise parkimisega?

Minu hinnangul on slippidega Pärnus olukord kehv.

Enamik kohti ei vääri slipi nimetustki, samuti puudub võimalus parkida või istuda pärast kalapüügipäeva piknikulaua äärde ja teha näiteks väike grill. Mitmesse kohta on paigaldatud küll teadetetahvlid, aga veeskamiskoht ise pole väga hea. Kindlasti on mõned neist alles parandamisjärgus ja linn või vald need plaani võtnud, minul sellekohane info puudub. See on hetkeolukord ja loodan, et muutub ainult paremaks. Tean, et Sindi kärestiku juurde on plaanitud paatide veeskamiskoht ning võib-olla sellepärast seal praegu veel korralikku pole ja on alles rajamisel kärestiku projekti käigus.

Igatahes alustasin oma ringkäiku Raekülast suunaga Tori poole ja teiselt jõekaldalt tagasi Valgerannani.

1. Raeküla ATKO bussipark

Seal asub kinnisel territooriumil üks võimalikest veeskamiskohtadest. Parkimiseks on ruumi vähe ja sissesõidul väravas ka keelumärk. Võõrad sinna vist väga oodatud pole.

2. Lustipark Reiu suudmes

Vana veeskamiskohta on betoonplaatidega parandatud, aga need lõpevad enne vett ära ja on ülaltpoolt ka kehvasti täidetud. Suurte vihmadega uhub ülaltpoolt kruusa ära ja siis on seal auk sees. Parkima palju autosid koos haagistega ei mahu ja millegipärast on kinni pandud tee, mida mööda sai edasi sõita, nii parkida kui autot ümber pöörata.

3.Paikuse politseikool

Seal on ilusti korda tehtud ja kruusaga täidetud tee. Vana oli kitsas ja sopane ning märjaga oli raske ilma 4x4 üles saada. Seal olid varem ka suured kivinukid väljas, nüüd enam pole. Üks paremini taastatud kohti, mida ma selle tripi ajal nägin. See peaks olema Tori valla haldusalas ja kiidaksingi siinkohal selle veeskamiskoha taastajaid.

4. Sindi kärestik

Seal samuti hetkel korralik koht puudub, aga kui kuuldused paika peavad, on plaan rajada lähiajal korralik slipp.

5. Taali RMK

Selle tagant läheb väike tee jõe äärde, mille ees on muidugi keelavad märgid. Veeskamiskohta pole, aga sinna saaks rajada suurepärase RMK puhkeala ja slipi, kui see on riigimaa.

6. Tori põrgu

Pärast Tori põrgut ja surnuaeda läheb tee päris jõe lähedalt mööda, kallas ka korraks kenasti madal. Sealt saab sisse lasta väiksema paadi ja kummipaadi.

7. Tori sild

Pärnu jõe parempoolsel küljel silla ääres saab autoga jõe äärde ja ka väikse kerge paadi või kummipaadi sisse lasta. Sinna oleks võimalik isegi veeskamiskoht rajada, aga tõenäoliselt puudub suurem huvi, kuna paadiga sõidetav ala on piiratud läheduses olevate kärestike tõttu.

8. Tammiste vanadekodu

Paadi vette saab, aga kallas kehvas seisus ja küllaltki järsk, nii et esiveolised võivad hätta jääda. Veeskamiskohas suured kivikamakad. Parkimiseks ja ümberpööramiseks täitsa piisavalt ruumi. Kui vald natuke panustaks parandamisse, oleks täitsa viisakas koht.

9. Pärnu linn, Niidupargi

Parkla sõiduautodele olemas ja väikesed paadid saab vette lasta, kuigi sealne koht pole otseselt selleks mõeldud. Väga hea paik, mida tuleks edasi arendada. Olemas puhkealad laudade ja grillidega. Parklat tuleks laiendada, rajada sinna ametlik slipp ja oleks väga hea koht, kust pääseda nii jõele kui ka merele. Samas pole läheduses ka elumaju, et kellegi elamist häirida.

10. Kesklinna sild

Kesklinna silla kõrval Tallinna maantee pool on parkla, mida võiks laiendada ja rajada sinna slipp, hetkel seal veeskamiskohta pole. Parkimine võiks olla näiteks maikuust septembri lõpuni lubatud haagisega autodele. Ja kellaajaliselt hommikul 5.00 kuni õhtul 21.00 ainult haagisega parkijatele, et säilitada vabad kohad. Pärast seda võiksid kõik seal parkida. Eks neid võimalusi ole mitmeid, aga arvestades seda, et ka jahtklubi kõrval on olemas korralik slipp, kuid parkimine täielikult puudub, võiks tekitada midagi ka paadiomanikele mõeldes.

11. Japsi kai

Slipp olemas, aga pole mõeldud avalikkusele. Sissesõidul keelumärk ja lubatud siseneda laadimistöödeks. Parkimine on ka piiratud, kuna seal on kalatööstuse töötajate autod ja kaluritel ka sadamakoht ning neile ette parkida ei saa.

12. Vana-Sauga sadam

Kiidan kalureid, kes on sealse veeskamiskoha korda teinud. Varem oli mudane ja kitsas. Nüüd on ilusti laiendatud ja täidetud peene killuga. Parkimisega on aga probleem, kuna ruumi väga pole. Kalurid hooldavad oma püügivahendeid ja paate ning tihti jätavad paadiomanikud oma autod haagistega neile ette. Samuti ei arvestata tihti ka teistega ja pargitakse kehvasti oma haagised, mis takistavad teistel paatide veeskamist ja väljavõtmist.

13. Fishing Village Estonia – Kaluriküla

Asub Sauga jõe ääres lennuvälja juures, kust on üsna pikk maa Pärnu jõele või merele pääsemiseks. Paadi saab aga kenasti vette ja parkimiseks ruumi jagub. Slipi tasu 10 eurot, mis sisaldab ka sealset parkimist. Plussina on võimalik ka ööbida ning pärast oma saaki puhastada ja küpsetada. Samuti saab kohapealt rentida ka erinevaid paate ja kajakke.

14. Audru jõgi, Vana-Pärnu veepuhastusjaam

Vana, paljudele omaseks saanud koht, kust sai merele või jõele, on kinni, kuna seal on nüüd välja arendatud elumajade krundid. Krundiomanikele on vist loodud mingi koht, aga teistel sinna asja pole. Vähemalt mitte paadiga. Teeotsas on eravalduse märk ja mootorsõiduki keeld. Jala saab minna kallasrajale.

15. Valgeranna sild

Taas kord potentsiaalne koht, kuhu rajada korralik slipp ja parkla. Pääs merele ja jõele oleks olemas. Praegune on kehvas seisus ja vaja 4x4 autot, et seal paati sisse lasta.

16. Audru jõe suue

Puudub veeskamiskoht, aga väiksemad paadid saab sisse lasta ja kui on kõrgem 4x4 auto, saab sisse ka suurema paadi. Jõe suudmeni viiv tee on remonditud, aga vajaks natuke veel, kuna üks koht on pehme ja kui sealt palju läbi sõita, võib muutuda läbimatuks. Samuti on Audru jõe suue väga madal ja kitsas ning vajaks süvendamist ja kaitsemuuli rajamist, et liiva uuesti täis ei uhuks.

17. Sauga jõe suue, Siimu sild

Paadi veeskamiskoht puudub, aga iseenesest väga perspektiivikas ala, kuhu rajada korralik slipp koos suure parkla ja puhkealaga. Minu ja paljude teiste paadiomanike arvates üks parimaid kohti. Suurepärane pääs kiirelt merele ning Pärnu ja Sauga jõele. Hea ligipääs kaugemalt tulnud külalistele ja läheduses puuduvad majad.

18. Jahtklubi slipp

Jahtklubi kõrval väga hea ja korralik lai slipp, kus on korraga võimalik mitut paati vette lasta. Suur miinus on aga parkimise puudumine. Tehti ilus ja hea asi, aga kuhu panna autod koos haagistega, eriti veel suvisel turismihooajal?

19. Bauhofi slipp

Bauhofi taga asub väike slipp, kuhu pole kõige mugavam ligi pääseda ja ka selle hooldus on unarusse jäänud. Pilliroog kasvab juba veeskamiskoha ette ja kohe samas turritab suur toru või palgijupp ning kui seda ei märka, võib selle otsa paadi või mootori ära lõhkuda.

20. Uus sild, Papiniidu

Tuntuim ja võib-olla kõige rohkem kasutust leidev veeskamiskoht Pärnus. Miinuseks on, et sinna ei mahu korraga mitu autot ja vihmadega uhub tee ära. Samuti on veetasemest sõltuvalt paati üpris ebamugav vette lasta, eriti kui oled üksinda. Plussiks on, et parkimiseks jätkub ruumi isegi tipphooajal. Siis käib seal küll tihe sebimine. Aga kui kunagi peaks Rail Baltica ehitus sinna jõudma, siis on ka see koht läinud ja polegi väga paika, kuhu kõik ära mahuksid.

Selline tuli väike kokkuvõte võimalustest Pärnus ja selle lähiümbruses paati vette saada. Loodan, et leidub linnaametnikke, kes viitsivad tegeleda murega, et meil puuduvad korralikud slipid ja parkimisvõimalused. Võtke kätte ja tehke ära ning järgmistel valimistel saate kalameeste hääled endale. Seda muidugi siis, kui teete ka midagi, mitte ei anna jälle tühje lubadusi.

Paadiomanikke tuleb ainult juurde ja vajadus slippide järele aina kasvab. Samas panen ka paadiomanikele südamele, et olge rohkem lugupidavamad teiste suhtes ja ärge parkige veeskamiskohti kinni. Kui kraabite väljasõidul ratastega augud sisse, ei ole raske need pärast ka kinni lükata, et teised sinna kinni ei jääks ja seda rohkem ära ei lõhuks. Igatahes ilusat hooaja lõppu ja loodame arengutele, et Pärnusse tekitatakse juurde häid toimivaid slippe ja korrastatakse olemasolevad.