Mitmesugust
10. november 2023 11:48

Kalale! Looduses novembri numbris: parim aeg suure haugi jahiks nii meil kui Soomes!

Käisime koos Our_Fishing_Tripsi kõvade haugiküttide Heiki Teesi ja Ülo-Hendrik Loiguga Soomes haugipüügivõistlusel Somehauki.

Loe, kuidas läks ja mida tegijate püüki vaadates kõrva taha panna.

Tarvi Tamm kasutab väga suuri haugilante ja meetrine kala pole enam haruldus. Tarvi jagab kogemusi, kuidas püüda enam kui 30 cm pikkuste silikoonide ja vobleritega.

Kristjan Pikk soovitab sügisest lutsu jahtima minna Koivale.

Avaldame eksklusiivse katkendi matkaguru Tõnu Jürgensoni peagi ilmuvast raamatust. Sel korral annab Tõnu head nõu, kuidas talvel jalad soojas hoida.

Kuidas ületada raba ohutult ja käepäraste vahenditega? Praktilisi soovitusi jagab matkainstruktor Romas Javoiš.

Miks läheb ahvenafilee praadimisel vaja jääd? Olde Hansa kauaaegne peakokk, legendaarne Manu Wille paljastab oma väikse nipi.

Kõva kalamees Erkki Mäeväli loeb üle Pärnu linna ja selle läheduse paadi veeskamise kohad ja nendib, et paadi vettesaamine pole kalamehe jaoks lihtne.

Rekordkala konkursile laekus kena haug, tabelit juhib aga Eesti kõigi aegade suurim latikas.

Kuidas läks eestlastel spinningupüügi MMil Lätis? Oma paatkonna kogemusest kirjutavad Alexander Andrusenko ja Lehar Leetsaar.

Matka- ja ellujäämisinstruktor Erki Vaike mõtiskleb Euroopa bushcrafti lätete üle. Me toetume iidsetele tavadele, oskustele ja uskumustele, mis on endiselt aktuaalsed.

Kuidas loodus talveks valmistub? Kes teeb taliuinaku, kes läheb talveunne?

Olav Renno portreteerib ronka, musta värvi tarka lindu.

Aasta 2000 veterankalamees Katenevi päevikutes: latikat tilgub Emajõest vähe ja tonka asemel tuleb kätte võtta spinning.

Tutvustame kõigi Šveitsi taskunugade isa, 73 funktsiooniga Victorinoxi ja muud põnevat varustust, mis meile netis silma jäänud.