KEEN Revel IV Mid Polar talvesaabas.

Foto: Keen
Kasulik
25. oktoober 2023 16:00

Missugune on saabuva talve parim matkasaabas?

Toome teieni matkavarustuse uudiseid, mis on meile viimase kuu jooksul internetis silma jäänud.

KEEN Revel IV Mid Polar talvesaabas

Matkavarustuse testimisele pühendunud veebisait gearjunkie.com valis KEEN Revel IV Mid Polari 2023-24 hooaja parimateks talvisteks matkasaabasteks.

Vee- ja soolakindlast nahast valmistatud ja kummist rantidega varustatud Revel on vastupidav ning keskmisest veidi laiema lõikega, mis teeb kandmise mugavaks ka paksemate sokkidega. Hea haarduvus lumel ja jääl, märjakssaamise eest kaitseb hingav ja veekindel KEEN.DRY membraan ning soojust lisab KEEN.Warm vooder. Tootja kinnitusel püsivad kandja jalad soojas kuni ‒32 kraadi juures. Saabaste hind on konkurentidega võrreldes üsna soodne. Ainsa miinusena tuuakse välja, et tõsiseks, raske seljakotiga matkaks võiks saabas olla jäigem.

Nimetatud mudel on saadaval ka Eestis, hind 169 eurot.

Garmin Vivoactive 5.

Foto: Garmin

Garmin Vivoactive 5 spordikell

Mõistliku hinnaga Vívoactive 5sisaldab enam-vähem kõike, mida nutikalt spordikellalt oodata ‒ isikupärastatud terviseülevaade, unestatistika, energiaseire jms. Üks tugevamaid argumente selle omandamiseks on kahtlemata nutikella aku 11-päevane tööiga. Samuti saate kasutada rohkem kui 30 erinevat spordirakendust, et kohandada treeninguid või suurendada jõudlust oma lemmiktegevustes.

Saadaval ka Eestis, hind 299 eurot.

Vihmajakk, milles kasutatd grafeeni.

Foto: Vollebak

Vollebaki veekindel ulmejakk

Kolmekihilise veekindla membraaniga vihmajoped pole tänapäeval mitte midagi erilist, ja kvaliteetsemaid neist võib leida ka allpool toodud hinnaga. Ent Vollebaki uusima jaki tuumaks on grafeen – seesama ulmeline Nobeli preemia võitnud materjal, mis olla 100 korda terasest tugevam, suure soojusmahtuvusega ja neelab väga vähe valgust. Väidetavalt ei kasva sellel ka bakterid.

Tootja kinnitusel kannab Vollebak Graphene Jacket soojuse keha kuumadest kohtadest eemale külmadesse, ei lase tekkida hallitusel ning on ühtaegu veniv ja kulumiskindel. Ja kaalub vähem kui 200 grammi.

Hind 895 eurot.

Jahinuga Kansbol.

Foto: Morakniv

Morakniv Kansbol jahinuga

Kes vähegi looduses ringi liigub, teab Moraknivi nuge hästi. Ka alla 10 euro maksvad Mora ehitusnoad pakuvad suurepärast hinna ja kvaliteedi suhet ning on vägagi paslikud metsa või kalale kaasa võtta. Äsja turule tulnud mudel, jahinuga Kansbol pole selles mõttes erand. 10,8-sentimeetrine tera, mis täies laiuses aheneb tipu poole, peaks kõige muu kõrval sobima ka suurte ulukite töötlemiseks.

TPE kummist käepide jääb haarduvaks ka märjana. Erkoranž värv aitab nuga paremini märgata, nii on seda asjade seast lihtsam leida ja ehk ei kao see siis ka nii kergesti ära. Aga soetada saab muidugi ka klassikalist rohelist värvi noa.

Noast on saadaval mitu versiooni, lisaks tavalisele ka näiteks ellujäämiskomplektiga ja erinevaid kinnitusvõimalusi pakkuva tupega.

Hind alates l45 eurost.