MEESTE MÄNGUASJAD. Osa Mihkel Ivanovi kollektsioonist.

Foto: Margo Pajuste
Mitmesugust
12. september 2023 09:41

Juhtkiri | Võtame luubi alla noad

Mehed jäävad eluajaks poisikesteks, lihtsalt nende mänguasjad muutuvad ajas.

Tunnistan ausalt, noad on mulle meeldinud lapsepõlvest saati ja tõenäoliselt mäletan kõiki oma taskunuge. Kust ma selle sain, mis seal küljes oli ja mida põnevat sellega teha andis.

Käesolevas ajakirjas annab ellujäämis- ja matkainstruktor Mihkel Ivanov ülevaate matkanugadest ja ka ohtralt head nõu. Ikka sellest, mis tööks millist terariista kasutada ning sedagi, millist nuga kindlasti mitte osta ja miks. Mõni poeletil pilku püüdev, sakilise seljaga Rambo stiilis nuga võib tegelikult isegi vorstilõikamiseks mitte kõlvata, rääkimata lõkkepuude tegemisest.

Põhjalik ja süsteemne Mihkel võtab arvustada ka mõned enamlevinud saed ja kokkupandavad labidad. Selgub, et siingi võib ilma teemasse põhjalikult süvenemata alt minna. Mõnd labidat saab kasutada vaid kaevamiseks, teisega aga vajadusel puid maha võtta.

Loodame, et lugeja, kel plaanis peagi uus matkanuga osta, leiab kõnealusest artiklist piisavalt mõtteainet ja teie uuest noast saab usaldusväärne kaaslane kogu eluks. Püüame ka edaspidi mõne teema päris väikesteks pulkadeks lahti võtta, et lugejal oleks lihtsam orienteeruda pakutava matkavarustuse tohutus virrvarris. Head lugemist!