ALIBABA. Knot Gear kaubamärki kandev telk pani vastu ka 15 m/s tuultele. Ja nägi hea välja.

Foto: Scott Diel
Kasulik
11. september 2023 16:00

Ali Babaga kalale?

Retk põhjapolaarjoonele andis võimaluse katsetada Ali Expressist ostetud matkatarbeid. Tulemusega võis rahule jääda.

Kõik on made in China. Või vähemalt enamik. Mu sõbra Siimu hobiks on otsida Ali Expressist matkatarbeid, mis tema veendumuse kohaselt valmivad samades tehastes, kust tuleb ka sadu eurosid kallim kraam.

Siimu sõnul on enamik asju täpselt samad, mis saadaval tuntud kaubamärkide all, kuigi Ali kraam kannab nimesid nagu Toaks, Wide Sea ja Fire Maple. Me oleme sagedasti arutanud, kas need ingliskeelsed nimed on juhusliku valiku alusel sõnaraamatust võetud, kuid Siimul on teooria, et tegemist on sügavalt tähendusrikaste hiinakeelsete mõistetega, mille Ali on lihtsalt Google’i tõlkemasinaga ära tõlkinud.

Allpool valik asjadest, mida oleme ise kasutanud ja võime omalt poolt soovitada.

TUNDRATELGID. Saadaval Knot Gear kaubamärgi all. Peavad hästi vastu 15 m/s tuulele ja paduvihmale. Siimu telk kaalub koos vaiade ja toega alla kahe kilo. Igasse kliimasse ei sobi, kuid soovi korral saab neid täiendada aluskatte ja sääsevõrguga kas enda varudest või Ali pakutavatest. Praegu ei õnnestunud mul Ali lehelt meie telke leida, aga need Mountain Cattle (kuulen juba taustal naeru) telgid näevad üsna samasugused välja.

TITAANIST KEEDUNÕUD. Lixada ei ole kõige seksikam nimi, aga kui kaanega kruusi hind on alla 20 euro, siis pole sellest lugu. Sarnase kaubamärgi Toaks tooted on saadaval umbes samasuguse hinnaga ka Amazonis ja REIs.

MAGAMISMATID. Meie oleme kasutanud Wide Sea ja Nature Hike tooteid, mis on 30 euro eest peaaegu muidu saadud, võrreldes 160-eurose Therm-a-rest madratsiga. Kõik meie testitud Ali madratsid on tundras kolm hooaega vastu pidanud.

PRIIMUSED. Saadaval nime all Fire Maple. 40 eurot ei anna häbeneda. Võrdluseks: Primuse pliit maksab 100 eurot.

PUTUKAHOIDJA. Kas sinu 1000-eurosel Vision XO-l puudub aas, kuhu konksuga kinnitada putukas? Probleemile leiab lahenduse 83 sendi eest.