Rootsi kuningas Carl XVI Gustaf mändi istutamas.

Foto: Eesti Maaülikool
Mets
12. juuli 2023 06:00

Rootsi kuningas istutas maaülikooli metsamaja ette puu (5)

Eestis riigivisiidil viibinud Rootsi kuningas Carl XVI Gustaf istutas koos president Alar Karisega maaülikooli Metsamaja ette Järvseljal kasvava Kuningamänni järglase.

Kuningamänni vanus küündib Tartu Ülikooli asutamise aegadesse pea 400 aastat tagasi ning tänu tema suurusele ja majesteetlikkusele hakati mändi nimetama Kuningamänniks. Tänapäeval teavad Kuningamändi kõik Eesti Maaülikooli metsandustudengid, kes Järvseljal oma kooli- ja teadustööd teevad.

Kuningat võõrustanud rektori Ülle Jaakma sõnul tundis Tema Majesteet väga suurt huvi metsateemade vastu. Kuningas külastas ka näitust „Kliimanutikas põllumajandus ja metsandus: ringbiomajanduse vundament” ning uuris huviga näitusele välja pandud tootenäidiseid. Tal oli palju küsimusi nii taimekaitse, sinimajanduse, veterinaarmeditsiini, seenekasvatuse, kaugseirevõimaluste kui ka muude metsa ja põllumajanduse teemade kohta. Huviga tutvus kuningas ka professor Ülo Niinemetsa juhitud lenduvühendite analüüsi laboris tutvustatud taimede stressi katsega.

Kuninga ja tema kaaskonna planeeritud külaskäik maaülikoolis venis kuninga siira ja sügava huvi tõttu tükk aega pikemaks.

emu.ee