Foto: Remo Tõnismäe
Laps
27. november 2023 11:17

Pane oma kiri 11. detsembriks teele aadressile [email protected]

„BEEBIPALAVIK“ | Jõulud-jõulud! Saada meile lugejakiri ja võida auhind!

Peagi on käes jõulud ja see on laste jaoks kindlasti aasta kõige maagilisem aeg! Õhtulehe podcast „Beebipalavik“ ootab sel puhul lugejate kirju! Kui palju kingitusi lastele jõulude ajal teha? Kuidas laste jaoks jõulumaagiat hoida? Kas teie kodus päkapikud käivad? Kas jõuludel sündinud lapsed tähistavad sünnipäeva ja jõule koos või eraldi? Jaga oma kogemusi ja võida 50eurone kinkekaart lastekaupade poelt Baltbaby!

„Beebipalaviku“ saatejuhi Katharina Toomemetsa kaaslaseks on stuudios seekord Õhtulehe Lapse portaali toimetaja ja beebiblogija Mondela Urbala. Võtame teie kirjad ette, räägime kaasa ja parima lugejakirja premeerime ka auhinnaga!

Jaga oma kogemust järgnevatel teemadel. Muidugi võid ühte kirja kokku põimida mitu teemat ja kui sinu südamel olevat teemat siin pole, pane see ikka kirja:

  • Kuidas teie peres jõule tähistatakse? Kas laste jaoks on omad traditsioonid või on mingid traditsioonid sisse toodud just nimelt laste pärast?

  • Kuidas jõulud välja näevad, kui on vaja käia näiteks mõlema lapsevanema vanemate juures eraldi või kui lapsevanemad eraldi elavad? Kas olete kõik jõuluistumised samale päevale jaganud või tähistate jõule mitmel päeval? Kuidas on lahendatud kinkide tegemine?

  • Kuidas väiksemate laste vanemad jõulupidude ajal laste unedega seotu lahendanud on? Kas lapse uni on püha ja uneajaks lähete koju või lasete neil nautida ja unustate unegraafiku?

  • Millal hakkasid oma lapsele jõule tutvustama? Kui vana ta oli ja kui palju aru sai, mis jõulud täpselt on?

  • Kuidas laps reageeris, kui esimest korda jõuluvana nägi?

  • Kas teie kodus päkapikud käivad? Kuidas ja mis vanusest lastel päkapikud käima hakkasid? Kuidas lastele selgitasite, kes need päkapikud täpselt on? Mida päkapikud sussi sisse toovad – on need alati maiustused või ehk hoopis arendavad mänguasjad?

  • Kuidas päkapikundus lasteaedades lahendatud on – nii sõimerühmades kui ka vanemate laste puhul? Kas lastel käivad päkapikud nii kodus kui ka lasteaias või on ainult ühe kasuks otsustatud?

  • Päkapikkude ja jõuluvana uskumine – kui kaua lapsed jõuluvana ja päkapikke uskusid? Kas ja millal tuli kätte hetk, kus selgus, et tegelikult poetab emme või issi sussi sisse maiustusi? Kuidas selle olukorra lahendasite? Kuidas laps reageeris?

  • Kuidas on lahendatud jõulukinkide tegemine ja saamine nii ühe kui ka mitme lapsega peredes? Kas lapsed saavad alati seda, mida jõuluvanalt küsivad või enamasti mitte? Ka vanavanemad tahavad ju alati lapselastele kinke teha – kas olete seal mingi piiri ette andnud, kui palju kinke teha ja mida tuua? Või on vabad käed?

  • Kuidas olete peres lahendanud selle, kui laps on sündinud jõulupühadel või jõulude ja aastavahetuse vahel? Kas tähistate jõule koos sünnipäevaga või teete lapsele eraldi sünnipäevapeo? Kas laps saab jõuludeks ja sünnipäevaks ühe suurema ühiskingituse või hoiate need eraldi? Miks?

Pane oma kiri 11. detsembriks teele aadressile [email protected].