Kolme lapse ema Reili Kimmel: „Minu ja abikaasa suguvõsades ei olnud kaksikute teema absoluutselt aktuaalne. Perele uudist teatades aga selgus, et minupoolses suguvõsas on varem üle põlve olnud kaksikuid. Minu vanaemaga see liin katkes.”

Foto: Erakogu
Väikelaps
31. oktoober 2023 12:30

KAHE AASTAGA KOLM LAST! Noor ema: „Kogu aur läks selle peale, et nad kõik ellu jääksid.“ (15)

Reili Kimmel sai kahe aastaga kolm tütart. Kui esiklapse ootus ja sünd oli muinasjutuline kogemus, siis kaksikutega läks keeruliseks. „Kohaliku tuimestuse all kõrvetati platsentast tulevaid veresooni, nii et toitained ja verevarustus jaguneksid loodete vahel võrdselt. Enne protseduuri hoiatas arst, et mõlema kaksiku ellujäämise protsent on 50 : 50,“ räägib Reili kohutavast ajast oma elus.

6. veebruaril 2019. aastal tõi Reili ilmale kaks imepisikest tütart – Ariel kaalus 1508 grammi ja Aurora 1588 grammi. Reili oli veendunud, et haiglas veedavad nad paar nädalat, kui sedagi. Reaalsuses aga oldi seal poolteist kuud. „Selle aja jooksul ei näinud ma kordagi oma esimest last. Meest nägin kahel korral, kui ta käis mulle puhtaid riideid toomas.”

Kolme lapse ema usub, et igale inimese antakse nii palju, kui ta jõuab kanda. Kui ühel hetkel kogu pere kodus oli, siis kõik muu tundus juba kerge. Reilil ei olnud hirmu kolme väikese lapse kasvatamise ees. „Kogu aur läks selle peale, et nad kõik ellu jääksid. Mul ei olnud aega hirmu tunda.”

Edasi lugemiseks:

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
3.99