Uus Maa Elamus kinnisvarabüroo juht Maia Karro

Sisuturundus
28. september 2023 13:48

Oma kodu ostmisel ja müümisel on maakleri abi väärtuslik aja ja pingete kokkuhoid

Inimesed töötavad üldjuhul 8 tundi päevas, mille järel tuleb tegeleda samasuguse innukusega oma pere ja hobidega ning leida aega puhkusehetkedeks. Kui aina kasvava kiire elutempo juures on plaan ka oma kodu vahetada, võivad ettevalmistused tunduda üle pea käivad ja aeganõudvad. Kuidas hinnata oma kodu väärtust, koostada vastav dokumentatsioon ning esitleda oma kodu uutele potentsiaalsetele ostjatele, kes juba uksest sisse vaatama tulevad? Need pinged võtavad maha head maaklerid, kes, tuleb välja, et aitavad isegi vajadusel kliendil näiteks keldri tühjaks vedada või organiseerivad abilised appi.

Suurim väärtus, mida maakler pakub, on aeg, rõhutab Uus Maa Elamus kinnisvarabüroo juht Maia Karro. Kliendid on erinevad, aga mitte keegi ei taha, et huviline tuleb tema kodu vaatama, aga annab sellele negatiivse hinnangu. Kellele ei meeldi parkett, ruumikasutus, vannitoa valgustuse lahendus või puhtuseaste. Maakleri abiga jääb omanikul see halb emotsioon vahelt ära, sest maakler kuuleb neid hinnanguid ainult oma kõrvadega ja teeb selle töö ise ära, omanik ei pea kõrvalseisjana ilmtingimata kõike kuulama. „Kui klient elab sees, anname talle ise hea koristusteenuse kontaktid ja teeme ka ise korda.“

Mille peale veel aeg kulub?

Kinnisvara müümisel maakler teab, mida klient ootab, millised on olulised punktid kodu juures ja  piirkonna turuväärtus. Karro sõnul müüvad omanikud pahatihti alla turuhinna ja ka üle selle, sest tavaklient määrab hinna kinnisvaraportaalis ringi vaadates samalaadsete objektide järgi tihti vaid kopeerides. Kinnisvaramaakler teab, mil moel kujuneb tegelik hind, sest esiteks: enamus ostjaid kauplevad hinna osas ning hästi sageli oma kodu müüvad inimesed ei tea, et paljud ostjad on antud kinnisvara osas juba väga hea eeltöö ise ära teinud. Ostja läheb kõigepealt ehitusregistrisse ja vaatab üle, kas varal on korras dokumentatsioon. Paljud inimesed ostavad pangalaenuga ja on juba panka taotluse saatnud, hindamisakti tellinud, kuid kui hindaja annab teada, et ostetava objekti dokumentatsioon korras ei ole, siis pank lihtsalt ei anna laenu! Selliseid mittemeeldivaid olukordi on palju. Maakleri kaasamisel informeeritakse müüjat dokumentatsiooni olulisusest kohe ning maakler aitab selle korda saada.

„Paljud kliendid ostavad uue kodu pangalaenuga ja kui dokumentatsioon korras ei ole, siis pank ei anna laenu.“Maia Karro

„Me oleme ka omamoodi juristid. Teeme kliendi elu hästi mugavaks,“ teab Karro oma kogemusest. Müük algab loomulikult professionaalsetest fotodest ja kuulutust tuleb näidata erinevates portaalides. Eesmärk on müüa mitte kunagi alla turuhinna, vaid vastupidi.

Mis teeb kinnisvaramaaklerist väga hea maakleri?

Küsimuse peale, kas maaklerid tahavad olla ropult rikkad, vastab Karro silmapilkselt, et tööd tuleb hingega teha, fookus peab olema kliendi unistuste elluviimisel, mitte rahal. Kui fookus on õiges kohas, siis tulevad kõik asjad õigel ajal. Ja eesmärk on ületada kliendi ootusi. „Leiame ka koristaja ja vahel koristab isegi maakler ise,“ ütleb ta kogenult, ja seda ka põhjusega. Maia alustas maaklerina 2020. aasta 1. aprillil, aga oli siis veel aasta aega täiskohaga tööl ühes ettevõttes müügijuhina. 2021. aastal sai ta kinnisvara-alal kaks tiitlit korraga: „Aasta Maakler“ ja „Aasta Alustaja“. Uus Maa Elamus frantsiisileppe allkirjastas Karro juba 2022. aasta jaanuaris.

Mis aga eristab ühte maaklerit teisest? Karro sõnul pühendumus, kiirus ja oskus klienti kuulata. Pühendunud maakler ei tööta üheksast viieni, vaid tihti hilisõhtuni. Alustaval maakleril ongi üldjoontes 12h päevas tööd, kuna ta stardib uue portfelliga. Algaja maakleri efektiivne töö saab seega vilju kanda eeskätt pere arvelt (pikad tööpäevad). Lisaks tuleb leida see miski, millega eristuda. Maia annabki soovitusi alles alustava maaklerina läbilöömiseks: „Mina tegin näiteks oma perega kokkuleppe, et esimesel aastal mind nii palju ei ole teie jaoks, kui varasematel aegadel.“

Aga, mis teisel aastal sai? Maia: „Teisel aasta tegin uue kokkuleppe,“ naerab ta…: „Jälle istusime laua taha.“

Uus Maa Elamus eristub turul sellega, et kui vaja kiiresti midagi ära teha, teevadki ise ära, koristavad keldrit, panipaiku, ostavad lilled koju jne. Ja kui notari tehing on toimunud ja korter antakse samal päeval üle, võtavad ostja ka oma auto peale, kui tal endal autot pole, ja nad on nii tänulikud! Need on väiksed asjad, aga lähevad korda. „Suhtleme otse ka ühistu juhatuse esimehega, et garanteerida kliendile hästitoimiv ühistu,“ on ta täpne.

„Kui inimene tahab korterit üürile anda, aga ise on kuskil eemal, siis oleme kliendi käepikendus. Isegi torusid on tulnud korteris puhastada, paneme käed külge, ei karda tööd.“

Kuidas praegu on, kas maaklerid ongi juba igaüks keskendunud rohkem ühele piirkonnale?

Ei ole – sõltub tiimidest, nt Uus Maa Elamus kontoris on fookuses kõik, nii kesklinn kui ääremaa, toimetame üle Eesti. Mis on küll oluline – tiimis on nii, et pead teadma, kus teatud tänavad asuvad. Nõmmel on nii, et kui klient palub, et võtke korter Lasnamäel müüki, siis võtame. Kõik võtame sisse – leiame koostööpartneri vajadusel, kui kinnisvara on väljaspool Harjumaad.

Kas see on ka nii, et maakler saabki oma töökohas kuskil kinnisvarabüroos öelda mõnele rajoonile „ei“, mis talle endale ei meeldi, sest ta ei seosta ennast selle piirkonnaga ealeski?

Nii ei saa maakler mõelda, Eesti on nii väike ja lõpuks saab töö otsa. Professionaalsust näitab see, et tead kõigest ja silmaring on lai. Meie vahetame omavahel infot. Hea maakler sõidab silmad lahti ja tunneb huvi, mis linnas toimub. Maakleri jaoks on väga informatiivne New Tallinn portaal – seal jookseb kogu info selle kohta, millised uusarendused Tallinnas sünnivad.

Mitu protsenti maakler oma müügist kliendi taskust endale saab?

Vahendustasu jääb Karro sõnul 3-5 protsendi juurde, aga see oleneb hinnaklassist. Tallinnas võtavad suured kinnisvarabürood küll sarnast hinda: 3-5%, millele lisandub käibemaks. Väljaspool Tallinna lepitakse kliendiga kokku mitte protsent, vaid fikseeritud summa. Näiteks Paldiski korterid on odavamad ja seal on maakleritasu fikseeritud suurusjärgus 2000 kuni 3000 eurot pluss käibemaks.

Toome teieni mõned magusamad Uus Maa Elamus pakkumised:

Kreegi tn 19, Nõmme – äge elamine perele, kes vajab 5 toaga elamist ning armastab metsa lähedust! Kui oled otsinud kodu Nõmmele, kus su lapsed saavad kogeda imelist lapsepõlve, nagu oli seda Astrid Lindgerni „Bullerby lapsed“ raamatus, vaata lähemalt siit.

Kreegi tn 19, Nõmme

Pikk tn 55 kinnistu Tallinna vanalinnas – väärika ajalooga vanalinna hoone ootab visiooniga investorit! Hind 1,8 miljonit eurot. See ajalooline, suure arenduspotentsiaaliga hoone asub linnasüdame ühel kesksemail tänavail. Arhitektuuriliselt on tegemist diele-dornse tüüpi elamuga, ehk ajaloolise äri- ja eluhoonega ühes.

Hoone tänavaseinas säilinud raidportaal ja aken on dateeritud 15. saj. II poolel. Elamu on 15.-18. saj. kuulunud Tallinna nimekatele ja auväärsetele kodanikele – kaupmeestele, raehärradele, bürgermeistritele.

Pikk tn 55 hoonele on koostanud korterelamu ehitusprojekti eskiisjoonised esinduslik projekteerimisfirma Restor, kel on pikaajaline kogemus ajalooliste hoonete projektide koostamisel ning restaureerimisel. Vaata Pika tänava kinnistut siit.

Pikk tn 55 kinnistu Tallinna vanalinnas

Põdrasambla tn 9, Laagri alevik, Saue vald – muinasjutuline kodu hinnatud Veskimöldri piirkonnas, kus on 6 tuba, saun ning suur ja avar puhkeruum maja 0-korrusel! Tutvu lähemalt siin!

Põdrasambla tn 9, Laagri alevik, Saue vald

Pärnu mnt 245 Tallinnas – neile, kes armastavad luksust, kvaliteeti ja antiiki! Uudista lähemalt siin.

Pärnu mnt 245 Tallinnas

Kodusalu tee 5, Tänassilma, Saku vald – see mahuka garaaži (52,7 m²), suure terrassiga (ca 65 m²) ning 5 toaga peresõbralik kodu ootab uut armastavat perekonda! Vaata järele siit.

Kodusalu tee 5, Tänassilma, Saku vald

Liivalaia 43 kinnistu Tallinnas – Juugend-stiilis maja, mis ootab oma peremeest!

Tegemist on ehitismälestisega ning maja eripäraks on nurgatorn, kust on imeline vaade Liivalaia tänavale! Antud maja näol on tegemist ühest vähestest autentsel kujul säilinud puit-juugendstiilis hoonest Tallinnas. Vaata lähemalt siit.

Liivalaia 43 kinnistu Tallinnas

Aruküla tee 6, Jüri alevik – eriliselt valgusküllane perekorter kahe funktsiooniga saunaga ja kahe suure rõduga ootab uusi elanikke! Tule tutvu siin!

Aruküla tee 6, Jüri alevik

Lõpetuseks julgustab Karro, et Uus Maa Elamus poole saavad pöörduda ka rahvusvahelised inimesed, kes eesti keelt ei oska: „Kui pöördub kodanik Soomest, Norrast, Prantsusmaalt, Saksamaalt või vene ja inglise keeles, siis kõik saavad teenindatud, viipekeelgi on meil olemas!"