EKSOOTIKAST ASI KAUGEL: Kuigi korraks võib elektri äraolemine ning võimalus sel ajal küünlavalgust nautida tunduda romantiline, koges Naistelehe toimetaja Silja, et selline olukord segab sisseharjunud elurütmi ikka kõvasti.

Foto: erakogu
Nipid
6. september 2023 08:30

NAISTELEHE TOIMETAJA KOGEMUS | 30 tundi vooluta: kuidas saada hakkama, kui pole hädaolukorra tekkimise võimalusele üldse mõelnudki?

Kuigi viimastel aastatel on eestlastel tulnud rinda pista kasvanud sõjaohu ja pikkade elektrikatkestustega, näitavad uuringud, et hirmu tundmisest kaugemale pole jõutud: valmisolek hädaolukordadeks on sama vilets kui neli aastat tagasi. Ka minul, kui ühtäkki 30 tunniks vooluta jäin.

Õhtusöögi valmistasin sel päeval sügavkülmast võetud juurikatest, mida hautasin puupliidil. Ka teevesi oli omast käest võtta, sest kuigi ise olin tormihoiatustesse suhtunud ükskõikselt, lasi abikaasa eelmisel õhtul veidi vett varuks. Ihuhädad õiendasime välikäimlas.

Süüa tehes mõtisklesin aeg-ajalt üles kerkiva ahjukütte kahjulikkuse ja ebarohelisuse üle. Elektrikatkestuse ajal on puupliit siiski üsna lollikindel asi – annab sooja ja söögi saab ka tehtud.

Edasi lugemiseks:

Telli Õhtuleht Kirjastuse digipakett ja saad

Vaata võimalusi
  • ligipääsu kogu Õhtulehe tasulisele sisule
  • vähem reklaami
  • jagada lugemisõigust nelja sõbraga
Näita vähem
1 € / kuu9.99 € / kuu
-90%
Telli