Foto: Õhtuleht
Lemmikloom
4. august 2023 10:39

„LOOMAARST TASKUS“ | Kiisu vajab uut kodu

Tänane saade arutleb varjupaigakasside elude ja tervise teemal. Hüljatud kasside hooldamiseks vahendite saamine on muutunud järjest raskemaks. Samas kui parandada lemmikloomade elamistingimusi, väheneks nende hooldamiskulu varjupaikades. Teada on, et paljud haigused on põhjustatud elustiilist, näiteks kasside põiehaigused. Saadet „Loomaarst taskus“ juhib Tiina Toomet, külaline on Külliki Tohver.

Rakvere koduloomade varjupaik annab teada, et nende poole pöördus mees murega, et ta võib jääda kodutuks kui ta miisule väga-väga kiirelt uut kodu ei leia kuna selgus, et mehe kodus pole koduloomad lubatud.

Varjupaiga töötaja edastas: „Meie kahjuks seda miisut vastu võtta ei saa, sest meil on veel varjupaigas vaid paar vaba kohta miisudele, kuid hoiame neid kohti neile kassipoegadele, kes on juba jäänud tänavatele ripakile. Juunis saabus meile 31 kassi ning kodu leidis omale vaid 4 kassi.“

Kassi nimi on Ahri ja ta on väga eriline.

Foto: Erakogu

Mees iseloomustas oma miisut „Kass on rahulik ja natuke tähelepanu nõudlik. Nimi on Ahri ja ta on väga eriline. Nimelt on tal jänku moodi saba ning ta on siiami värvides. Kass on lõigatud meessoost isend, kuid tema kehaehitus on justkui nagu naiselikum. Muidu väga rahulik, nõuab paisi ja talle meeldib süles olla, vahel ronib ka õlale.“

Mees lisas, et kassi peab pidevalt kammima (kammimise vastu midagi pole). Loomake sööb normaalkogusena seega ei pea jälgima palju ette paned. Viimane loomaarsti külastus oli juunis kus lõigati küüned ning anti ussirohtu.

„Loodan et saate kiiresti meid aidata kuna kuu algus juba käes ja natuke kiire,“ palub omanik.

Mehega kontakti saamiseks helistage või kirjutage varjupaigale.
Kasarmu tn 3, Rakvere.

Telefon: 5300 8373.

[email protected]

Kiisu Mitškin otsib kodu

Foto: MTÜ Kiisu tahab koju.

Abi vajab ka teine kiisu

Kahjuks peab oma kodust ära tulema sõbralik kiisupoiss MitskinTa on kastreeritud, vaktsineeritud 7 aastane kiisu. Asub Lõuna Eestis, transpordiga saab ühing aidata. Rohkem infot MTÜ Kiisu tahab koju messengeris.