Foto: Kodukiri
Sisustus
6. august 2022 13:20

„OLEME KODUS!“ | Kuidas sisustada lastetuba? Küsime sisekujundaja Katariina Kaldalt

Ajakiri Kodukiri on käinud eestlaste kodudes ligi kolm aastakümmet. Malle Pajula ja Piret Tali jagavad podcast’is „Oleme kodus“ kogemusi kodudest, sisustusest, interjööridest, disainist, remondist ja renoveerimisest. 

Igal sügisel kui seisab ees uus lasteaia või kooliaasta, on kodudes küsimus, et palju lapse muutunud vajadused eeldavad, et lastetuba tuleks taas ümber sisustada.


Sisekujundaja Katariina Kalda, kel endal on samuti kaks last, pakub välja, et lastetuba ei saa olla liiga valmis. Seda tuleb sisustada koos lapsega, sest lapsed ise oskavad välja pakkuda vägagi loovaid lahendusi, mille kasutamis nad ka ise naudivad.


Sisekujundaja leiab, et vale oleks kujundada lastetuba nii valmis, et kõik on kuni teritatud pliiatsiteni topsis paigas ning loota, et siis laps valmis raami sees toimetamist naudib.


Sisekujundaja sõnul tuleb lastetuba pigem vaadata kasvamisest ja protsessis, kui lõuendit, mis muutub vastavalt lapse uutele kogemustele, vajadustele ja oskustele. See lõuend ei saa olla domineeeriv või liiga valmis.

Head kuulamist!